Youri Tielemans i siguroi Leicester një pikë në Goodison Park ndërsa skuadra e tij u kundërpërgjigj nga goli për të barazuar me Everton.

Vizitorët dominuan proceset e hershme, por ishin Toffees ata që kaluan në avantazh ndërsa James Rodriguez punoi pak hapësirë ​​para se të përdorte një bukuri në cepin e largët përtej Kasper Schmeichel.

Leicester detyroi Jordan Pickford të bënte shumë pritje në pjesën e dytë dhe presioni përfundimisht u tregua ndërsa ndaluesi i Anglisë u mashtrua nga goditja e Tielemans nga distanca, të cilës ai mund t’i dilte përpara.

Barazimi e mban Leicester në vendin e tretë, dy pikë prapa liderit të Premier League Manchester City, ndërsa Everton është i shtati.

Le të futemi në vlerësimet e lojtarëve.

Jordan Pickford
Pickford bëri një gabim të kushtueshëm | Marc Atkins / Getty Images

Jordan Pickford (GK) – 5/10 – Bënë katër shpëtime gjithsej, por mënyra më e mirë do të jetë që gabimi i tij i kushtoi skuadrës së tij një fitore.

Mason Holgate (RB) – 6/10 – Kishte disa momente të paqëndrueshme kundër Harvey Barnes herët, por u rrit në shtat ndërsa loja përparonte. Jo shumë nga një kërcënim sulmues dhe u largua në pjesën e dytë.

Yerry Mina (CB) – 6/10 – Ajrore dominante në pjesën e pasme për Toffees dhe një prani të lartë. Minimizoi ndikimin e Ayoze Perez përkrah partnerit Michael Keane.

Michael Keane (CB) – 7/10 – Një shëtitje e fortë për lojtarin anglez. Bëri një trajtim veçanërisht të shkëlqyeshëm të rikuperimit. Në heshtje duke pasur një sezon të shkëlqyeshëm.

Ben Godfrey (LB) – 6/10 – Një prani seriozisht e fortë në mbrojtjen e majtë, edhe nëse nuk është pozicioni i tij natyror. Loja sulmuese nuk është veçanërisht e shkëlqyeshme, por pak e kaluan atë.

James Rodriguez (RM) – 8/10 – I dredhur në një bukuri nga buza e kutisë për të hapur rezultatin. Shtoi atë grimë yjesh Everton duhej të kalonin përpara kur luftuan gjatë pjesës së parë.

Andre Gomes (CM) – 6/10 –
Gjithmonë i lumtur duke dribluar kundërshtarët e kaluar, duke bërë një pesë të lartë në lojë të Mërkurën në mbrëmje, dhe kalimi i tij u përmirësua.

Tom Davies (CM) – 6/10 – Partneriteti qendror i Evertonit në mesfushë ishte pak si sita herë-herë, por Davies u rikuperua nga fillimi i dobët për të pasur një lojë të mirë. Bënë disa përgjime dhe pastrime të rëndësishme.

Lucas Digne (LM) – 7/10 – U shtuan në fushë për të ofruar më shumë një kërcënim sulmues. Dorëzimi nga zona të gjëra ishte i shkëlqyeshëm si zakonisht. Kapiten për natën.

Wesley Fofana, Dominic Calvert-Lewin
Calvert-Lewin kishte pak për të punuar | Alex Livesey – Danehouse / Getty Images

Richarlison (ST) – 5/10 – Shartoi dhe bëri punën e tij mbrojtëse, por nuk arriti të bënte asgjë në kuptimin sulmues.

Dominic Calvert-Lewin (ST) – 6/10 – Sulmuesi i preferuar i FPL i të gjithëve kishte pak për të punuar pasi Leicester dominonte topin. Kishte një betejë intriguese me mbrojtësit qendrorë të Leicester por do të kaloj netë më të mira.

Alex Iwobi – 5/10

Gylfi Siggurdson – 5/10

Seamus Coleman – N / A

Richarlison, Timothy Castagne
Castagne duke luftuar me Richarlison | Alex Livesey – Danehouse / Getty Images

Kasper Schmeichel (GK) – 6/10 – Vetëm ai që kursen për të bërë danezin, me sulmuesit e Everton që keqpërdoren kur u sulmuan.

Timothy Castagne (RB) – 6/10 – Bënë mirë në mbrojtje, edhe nëse sulmet e tij sulmuese herë pas here e linin Leicester të lehtë në anën e pasme.

Wesley Fofana (CB) – 6/10 – Një pastrim i dobët në tentativë ia dhuroi topin Rodriguez, duke e lejuar kolumbianin të godiste prapa rrjetës. Sigurohu që gabimi nuk i doli më mirë, megjithëse u sigurua ndryshe.

Jonny Evans (CB) – 7/10 – Përsëri i jashtëzakonshëm për Dhelprat dhe fitoi më mirë se Calvert-Lewin. Prerë shumë kryqe dhe ishte pozitivisht i shkëlqyeshëm.

James Justin (LB) – 6/10 – Rezervuar për ndalimin e një kundërsulmi të Everton në pjesën e parë, por u lidh mirë me Barnes në të majtë.

Marc Albrighton (RM) – 6/10 – Një tjetër përpjekje shartimi nga ish-anësori i Aston Villa. Bënë disa vrapime të mira, por rrallë vërehen nga ata që tërheqin telat.

Wilfred Ndidi (CM) – 6/10 – I mbuluar mirë përpara mbrojtjes së Leicester para se të zinte një goditje dhe të zëvendësohej.

Youri Tielemans (CM) – 8/10 – I gjuajtur në barazim, i ndihmuar disi nga dora e dobët e Pickford. Kalimi jo aq i freskët sa ka qenë në javët e fundit, por gjithsesi një performancë mjaft e mirë.

Harvey Barnes (LM) – 8/10 – Një performancë elektrike nga anësori. Mori më të mirën e një numri lojtarësh të Everton gjatë gjithë lojës dhe shënoi asistimin për golin e Tielemans.

James Maddison (AM) – 6/10 – Filloi me shkëlqim dhe gjeti shumë xhepa të hapësirës. Kishte disa goditje të lira në pozicione të lavdishme, por nuk arriti të realizonte.

Ayoze Perez, Brendan Rodgers
Perez me shefin e Leicester Ayoze Perez | Pishinë / Getty Images

Ayoze Perez (ST) – 5/10 – U mor me efikasitet nga Keane dhe Mina, rrallëherë duke marrë shumë hapësirë ​​për të punuar. Duhej të binte thellë për të hyrë në top, duke kontribuar në disa pasime të këndshme të lojës. Ai thjesht nuk është Jamie Vardy, sidoqoftë.

Nampalys Mendy – 6/10 – U përfshi mirë pasi zëvendësoi Ndidin, duke u siguruar që mesfushori kryesor të mos mungonte shumë keq.

Cengiz Under – 7/10 – Disa driblime të turbullta e kapnin Evertonin disa herë, por vendimmarrja ishte pak larg.

Caglar Soyuncu – 6/10 – Nuk kisha shumë mbrojtje për të bërë pas mbërritjes.

Për më shumë nga Jude Summerfield, ndiqni atë në Cicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu