Juventusi, në veshjen më të shëmtuar të futbollit të njohur për njeriun, e pa Sampdoria në stadiumin Luigi Ferraris të Shtunën në mbrëmje për të mbajtur distancën prekëse të Milanit në krye të Seria A.

Vizitorët hapën rezultatin në minutën e 20-të, me Federico Chiesa që shënoi për një lëvizje të mrekullueshme të ekipit.

Pas hapës Juve mori kontrollin e plotë të lojës, me Cristiano Ronaldo që humbi disa gjysmë shanse për të dyfishuar avantazhin e skuadrës së tij para pushimit.

Sampdoria vendosi ta bëjë një luftë pak më shumë në pjesën e dytë, duke e detyruar Juve të bëjë diçka që nuk e bëri në pjesën e parë: të mbrohej pak. Giorgio Chiellini u detyrua madje të futet në një bllok të mrekullueshëm për të parandaluar që Fabio Quagliarella të barazojë lojën.

Sidoqoftë, La Vecchia Signora ishte në gjendje ta përballonte stuhinë – ishte në të vërtetë më shumë si një shi i lehtë – dhe të shënonte një gol të dytë në kohën e ndaljes për të vulosur fitoren.

Këtu janë vlerësimet tona të lojtarëve.

FBL-ITA-SERIEA-SAMPDORIA-JUVENTUS
Chiellini në veprim | MARCO BERTORELLO / Getty Images

Wojciech Szczesny (GK) – 6/10 – Asnjë ekzagjerim, absolutisht asgjë për të bërë në pjesën e parë. Asgjë. Biznesi u rrit pak në pjesën e dytë, megjithatë, dhe Woj i madh u detyrua të bënte disa ‘ju prisni që ai ta shpëtojë atë‘kursen

Juan Cuadrado (RB) – 7/10 – Një tjetër performancë solide dhe një tjetër asistim i shkëlqyer nga Cuadrado. Juventus duket dy herë ekipi me të në formacionin e tyre fillestar.

Leonardo Bonucci (CB) – 6/10 – Vendosni një klinikë gjatë kalimit nëpër linja (ooh bisedë taktike) dhe mbrohuni mirë në pjesën e dytë.

Giorgio Chiellini (CB) – 8/10 – Nuk e la Fabio Quagliarella larg syve të tij gjithë mbrëmjen. Bëri një bllok jashtëzakonisht të mirë për të mohuar Quags një gol pothuajse të sigurt në fillim të pjesës së dytë. Kthehu tek e mira e tij perandorake.

Danilo (LB) – 6/10 – Një lojtar kaq i besueshëm për Andrea Pirlo, Danilo ishte aq i mirë sa kurrë në këtë.

Federico Chiesa, Emil Audero
Chiesa shënoi përsëri | Jonathan Moscrop / Getty Images

Federico Chiesa (RM) – 7/10 – Nënshkrimi i verës? Ndoshta Bënë edhe një gol tjetër këtë fundjavë për të marrë numrin e tij të sezonit deri në shtatë në klubin e tij të ri.

Arthur Melo (CM) – 6/10 – Ai është shumë më i mirë se Adrien Rabiot … shumica e njerëzve janë … por akoma.

Rodrigo Bentancur (CM) – 7/10 – Barti ngarkesën e mbrojtjes në mesfushë dhe përdori topin në mënyrë efektive kur zotëronte.

Weston McKennie (LM) – 6/10 – Njeriu i egër është gjithnjë – dhe dua të them gjithnjë – në ekranin tuaj të televizionit kur ai luan. Shartues i duhur.

Alvaro Morata, Bartosz Bereszynski
Morata vendosi golin e hapjes | Jonathan Moscrop / Getty Images

Alvaro Morata (ST) – 6/10 – Ndihmë e bukur për hapësinën dhe drejtuar pa u lodhur kanalet në të gjithë.

Cristiano Ronaldo (ST) – 6/10 – Panë një përpjekje të madhe me distancë të largët që shpëtoi Emil Audero në pjesën e parë, por u zbeh në errësirë ​​në pjesën e dytë.

Adrien Rabiot – N / A – Gjithmonë N / A. Gjithmonë.

Federico Bernardeschi – N / A.

Aaron Ramsey – 7/10 – Erdhi dhe shënoi. Një e bukur.

Alex Sandro – N / A.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu