Një fitues për herë të 93-të nga Marcus Rashford fitoi Manchester United një fitore 1-0 kundër Wolves, duke i zhvendosur Djajtë e Kuq në të dytin në Premier League.

Pjesa e parë ishte një çështje mjaft e barabartë me të dy palët që ishin afër hapjes së rezultatit. Së pari, Bruno Fernandes goditi në krosimin e Mason Greenwood dhe detyroi një gjuajtje të shkëlqyeshme nga Rui Patricio, para se Romain Saiss i Wolves pothuajse të shënonte golin e tij të dytë në po aq ndeshje, vetëm për goditjen e tij të mençur pranë postimit për tu mbajtur nga David de Gea.

Pas pushimit, Edinson Cavani vendosi topin në pjesën e pasme të rrjetës nga një cep, vetëm që të përjashtohej për jashtë loje, para se të mbeteshin vetëm disa sekonda për të luajtur, United gjeti fituesin e tij me përpjekjen e Rashford duke devijuar Saiss në mbrapa rrjetës.

Këtu janë vlerësimet e lojtarëve tuaj për të dy ekipet …

David de Gea
De Gea bëri një ndalesë të mirë | Sam Bagnall – AMA / Getty Images

David de Gea (GK) – 7/10 – Bëri një ndalesë të mençur nga Saiss në pjesën e parë. U rikuperua me guxim pasi u dredh nga super këpucët Adama Traore …

Aaron Wan-Bissaka (RB) – 6/10 – Mbrojtur me efikasitet, por rezultati i tij sulmues ishte i kufizuar.

Harry Maguire (CB) – 7/10 – Disa hapa të gabuar por kryesisht të fortë. Ishte i rregullt në zotërim dhe spërkati disa pasime të mëdha.

Eric Bailly (CB) – 8/10 – Një nga lojërat e tij më të mira në kujtesën e kohëve të fundit. Lexoni mirë lojën, duke bërë katër përgjime.

Alex Telles (LB) – 7/10 – Panë shumë top në pjesën e parë dhe dukej i rrezikshëm. Ishte turp ta shihje të tërhiqej në gjysmë kohe.

Paul Pogba, Vitinha
Pogba iu dha një fillim i rrallë | Michael Regan / Getty Images

Nemanja Matic (CM) – 7/10 – Posedimi i qarkulluar mirë. Ndoshta disa herë shumë e sigurt, por e zbukuruar shumë bukur.

Paul Pogba (CM) – 6/10 – Një çift topash kërkimi prapa, por anonim në magji.

Bruno Fernandes (CM) – 7/10 – Shkëndija më e ndritur e United por ishte në mënyrë jokarakteristike e ngathët në posedim të rastit. Asistoi fituesin.

Ujqërit UTD FBL-ENG-PR-MAN
Greenwood ka një mbrëmje zhgënjyese | Michael Regan / Getty Images

Mason Greenwood (RW) – 6/10 – Në një lojë të shkurtër me cilësi, krosimi i tij në pjesën e parë ishte një pikë e lartë. Zbehet pas kësaj.

Edinson Cavani (ST) – 5/10 – Ishte tërhequr goxha për pjesën më të madhe të lojës. Shërbimi ishte i dobët, por ai mund të kishte bërë edhe më shumë.

Marcus Rashford (LW) – 8/10 – Gjithmonë kërkoja të provoja diçka, duke grumbulluar një lojë të lartë 10 driblime. Fituesi mund të ketë qenë me fat, por ai tregoi vendosmëri të madhe për ta krijuar atë.

Paul Pogba, Luke Shaw
Shaw zëvendësoi Telles në gjysmë kohe | Laurence Griffiths / Getty Images

Luke Shaw – 6/10 – I futur mirë pas pushimit, por asnjëherë nuk ishte aq kërcënues në Telles.

Anthony Martial – 5/10 – Përmbysi një shans të mirë pasi erdhi.

Scott McTominay – N / A

Rui Patricio
Patricio kishte një lojë të mirë | Pishinë / Getty Images

Rui Patricio (GK) – 7/10 – Tregoi reflekse të shkëlqyera për të ndaluar Bruno Fernandes që hapi rezultatin herët. Këmbë të gabuar për golin e United.

Conor Coady (CB) – 7/10 – Mbijetoi një trembje topi dore në pjesën e dytë. Për më tepër, bëri mjaft mirë.

Romain Saiss (CB) – 8/10 – Mbrojtur shumë mirë, duke regjistruar 11 leje. Ishte gjithashtu një kërcënim i fuqishëm nga pjesët e vendosura. Kaq i pafat për të devijuar krosimin e Rashford para portierit të tij.

Max Kilman (CB) – 7/10 – I mbuluar mirë kur United kërcënoi se bëri atë që duhej.

Ki-Jana HoeverMarcus Rashford
Hoever po bënte fillimin e tij të parë në Premier League | Matthew Ashton – AMA / Getty Images

Ki-Jana Hoever (RWB) – 7/10 – Dukej mbresëlënëse gjatë fillimit të tij të parë në Premier League. Tregoi qëllim sulmues dhe u mbrojt në mënyrë stoike.

Ruben Neves (CM) – 8/10 – Ekran i shkëlqyeshëm. Ishte plot vrapim, duke mbledhur nëntë trajtime dhe përgjime të kombinuara.

Vitinha (CM) – 6/10 – Tregoi energji të mirë në pjesën e parë para se të përjashtohej menjëherë pas pushimit.

Joao Moutinho (CM) – 7/10 – Një performancë e zhurmshme në mesfushë që kishte pak nga gjithçka.

Rayan Ait-Nuri (LWB) – 6/10 – Tregoi një energji të madhe nga e majta. Ndonjëherë humbi zotërimin, por kishte nevojë për më shumë mbështetje nga shokët e tij të skuadrës.

Adama Traore
Traore u përpoq të imponohej në lojë | Matthew Ashton – AMA / Getty Images

Adama Traore (ST) – 5/10 – Luftuar për ta bërë topin të rrinë në një rol të panjohur të qendërsulmuesit, duke humbur zotërimin gjashtë herë.

Pedro Neto (ST) – 5/10 – Gjithashtu luftuan për të mbajtur topin lart. Dukej shumë më komod kur ai mori topin nga thellësia dhe gjuajti dy gjuajtje.

Daniel Podence – 6/10 – Përfshirje shumë e kufizuar pasi të keni ardhur.

Fabio Silva – 6/10 – Si më sipër, por me flokë më të çmendur.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu