West Brom rrëmbeu fitoren e tyre të parë në epokën e Sam Allardyce ndërsa ata mundën rivalët e Vendit të Zi Wolves 3-2 në Molineux të Shtunën.

Vizitorëve iu dha një mundësi e lavdishme për të kaluar në avantazh brenda dhjetë minutave të hapjes, kur sfida e pamatur e Willy Boly rrëzoi Callum Robinson në zonë. Matheus Pereira mori përgjegjësinë nga vendi dhe ai nuk bëri asnjë gabim, duke dërguar Rui Patricio në mënyrën e gabuar.

Goli ndezi Wolves në jetë dhe dy goditje të shpejta në fund të pjesës së parë panë që vendasit kaluan në epërsi 2-1 në interval. Së pari, Fabio Silva çau me qetësi shtëpinë pas një pune të shkëlqyeshme nga Boly në zonën e penalltisë Baggies, para se Boly të merrte vetveten në fletën e shënimeve për të shënuar një hapje ngjarjeje 45 për përfaqësuesin e Bregut të Fildishtë.

Përkundër fillimit të pjesës së dytë 2-1 poshtë, në mënyrë të pabesueshme, vizitorët u gjetën në epërsi 3-2 në minutën e 56-të. Semi Ajayi barazoi anën e tij me një goditje të shkëlqyeshme me kokë menjëherë pas intervalit, para se Pereira të mundte Baggies përpara me penalltinë e tij të dytë të lojës, pasi Conor Coady kishte shkelur Robinson në kutinë e tij.

Ishte një trafik i njëanshëm për pjesën e mbetur të lojës pasi Wolves dëshpërimisht shkoi në kërkim të një barazimi, por vija e prapambetur e West Brom qëndroi e fortë ndërsa Allardyce shënoi tre pikët e para të mbretërimit të tij Baggies.

Gjithsesi, mjaft nga pikat kryesore të ndeshjes, koha për vlerësimet e lojtarëve.

Callum Robinson, Conor Coady
Beteja të qetë larg | Pishinë / Getty Images

Rui Patricio (GK) – 6/10 – Bënë një pritje të madhe nga Robinson në pjesën e parë për të parandaluar që skuadra e tij të shkonte me dy gola poshtë. Shumë pak ai mund të bënte për ndonjë nga qëllimet e West Brom.

Nelson Semedo (RB) – 6/10 – Shumë vullnet të vrapojnë ujqërit u larguan, por jo shumë për të treguar për përpjekjet e tij. Refuzoi të dorëzohej dhe dukej një kërcënim real vonë vonë ndërsa u ngrit përpara.

Conor Coady (CB) – 4/10 – Shumë i nxituar ndërsa uli me ngathtësi Robinson në zonë për t’i dhënë West Brom mundësinë për të kaluar në avantazh. Shumë kanë pyetur nëse ai mund të luajë në katër mbrojtës, dhe për këtë tregon skepticizmin e garantuar. I fiksuar menjëherë pas shënimit të orës – hera e parë që ai është zhytur ndonjëherë në Premier League.

Willy Boly (CB) – 7/10 – Shënoi kthimin e tij në XI startues duke pranuar një penallti në dhjetë minutat e para. Dukshëm i dëshpëruar për të shlyer gabimin e tij dhe rrëmbeu një gol dhe një asist para gjysmës së kohës.

Romain Saiss (LB) – 6/10 – I pyetur për të depërtuar në mbrojtësin e majtë përsëri dhe bëri mirë duke marrë parasysh që nuk është pozicioni i tij natyror. Nuk mund të ofrojmë një kërcënim ofensiv por një performancë të qëndrueshme.

Nelson Semedo
Semedo shikon të rritet përpara | Pishinë / Getty Images

Ruben Neves (CM) – 6/10 – I mbajti gjërat duke u përplasur dhe bëri një punë të mirë duke u ulur më thellë ndërsa Ujqërit sulmuan dhe ai ricikloi gjithçka që i dilte përpara.

Leander Dendoncker (CM) – 6/10 – Më e gjalla e mesfushës tre. Kërkoi ta tërhiqte ekipin e tij në fushë sa herë që ishte në zotërim dhe nuk kishte frikë të provonte David Button në debutimin e tij në Premier League për West Brom.

Joao Moutinho (CM) – 5/10 – Një shfaqje plot energji por nuk mund ta kapte lojën siç do të dëshironte. Shtyrë më tej në fazat e fundit, por nuk ishte në gjendje të gjente ndonjë cilësi reale kur ishte në pozitat e premtimit.

Callum Robinson, Adama Traore
Adama Traore duket se largohet nga njeriu i tij | Pishinë / Getty Images

Adama Traore (RW) – 5/10 – Një pasdite zhgënjyese në tërësi. Dukej se do të kishte rrahjen e Kieran Gibbs poshtë Ujqve, por nuk mund të përfitonte.

Fabio Silva (ST) – 7/10 – Megjithatë përsëri të riut iu dha dremitja lart si Ujqërit shikoni t’i përshtateni jetës pa Raul Jimenez të plagosur. Lehtësisht paraqitja e tij më e mirë që nga arritja në Angli, duke treguar forcë për të hequr mbrojtësit dhe gjakftohtësinë para portës.

Pedro Neto (LW) – 6/10 – I gjallë në pjesën e parë dhe vazhdoi të kërkonte topin përkundër marrjes së një trajtimi ‘të ashpër’ nga vija e pasme e West Brom. U zbeh pak në periudhën e dytë.

Morgan Gibbs-White (CAM) – 5/10

Rayan Ait-Nuri (LB) – 6/10

Patrick Cutrone (ST) – 5/10

Kyle Bartley
Kyle Bartley ishte ngarkuar të përpiqej të prangoste Fabio Silva | Matthew Ashton – AMA / Getty Images

David Button (GK) – 6/10 – Dorëzoi debutimin e tij në kampionat për West Brom pasi Sam Johnstone doli pozitiv për koronavirus. Ujqërit ishin qartë të etur ta provonin herët, por ai bëri mirë që të zmbrapste çdo përpjekje të tyre për një distancë të gjatë.

Dara O’Shea (RB) – 4/10 – Mbrojtja kriminale e keqe për barazimin e Wolves pasi u kap duke parë topin para se të lehtësohej anash nga Silva i cili më pas aplikoi fundin.

Semi Ajayi (CB) – 7/10 – Një goditje fantastike me kokë në fillim të pjesës së dytë që barazoi rezultatet në 2-2. Qëndroi i gjatë dhe luftoi shkëlqyeshëm në ajër ndërsa Ujqërit hodhën lavamanin e kuzhinës vonë.

Kyle Bartley (CB) – 8/10 – Ishte fantastik në ajër dhe ndihmoi për të mbajtur West Brom në lojë disa herë me disa spastrime kolosale. U hodh përpara gjithçkaje që i dilte përpara.

Kieran Gibbs (LB) – 5/10 – Me të vërtetë u përpoq të përmbajë Adama Traore dhe ishte me fat që topi i fundit i ish-burrit të Middlesbrough e lejoi atë herë pas here.

Romaine Sawyers
Romaine Sawyers luftuan mirë në mesfushë | Matthew Ashton – AMA / Getty Images

Romaine Sawyers (CM) – 7/10 – Luftarak dhe agresiv dhe bëri një punë të shkëlqyeshme duke kaluar nëpër vija kur presioni filloi të rritet në fazat e fundit të lojës.

Jake Livermore (CM) – 5/10 – I rregullt dhe i rregullt, por me të vërtetë duhet të ndikojë më shumë në lojëra. Dikush me aftësinë e tij për të kaluar mund të jetë një pasuri e madhe kur Baggies duhet të shtrijë lojëra, por ai dukej i kënaqur që thjesht ta trokiste anash dhe prapa.

Robert Snodgrass (CAM) – 5/10 – E para e tij Premier League fillimi i sezonit duke grumbulluar vetëm tre paraqitje zëvendësuese për West Ham këtë fushatë. Ekran relativisht i paqartë dhe qartë i mungon mprehtësia e përputhjes.

Matheus Pereira
Matheus Pereira lojëra elektronike në shtëpi | Pishinë / Getty Images

Matheus Pereira (RW) – 8/10 – Tregoi gjakftohtësi për të humbur shtëpinë nga vendi pasi mungoi në shkëmbimin kundër Blackpool në Kupën e FA. Shfaqje të shkurtra të një cilësie absolute – padyshim që do të jetë një lojtar i madh nëse West Brom do të mbijetojë.

Callum Robinson (ST) – 5/10 – Vendosi veten dhe mbajti të zënë ndeshjen kundërshtarin gjatë gjithë lojës. Fitua të dy penalltitë, por ishte më shumë një rast i mbrojtjes së Ujqërve dembel sesa lëvizjes së madhe. Kur shansi i tij i madh erdhi në pjesën e parë, ai goditi linjat e tij.

Kamil Grosicki (LW) – 4/10 – Përballoi shansin e tij me Grady Diangana të mënjanuar, por bëri shumë pak për të shqetësuar Sam Allardyce kur ai tjetër vjen për të zgjedhur një XI startues. Pothuajse anonim, thjesht vrapoi duke bërë shumë pak të gjitha lojërat.

Hal Robson-Kanu
Hal Robson-Kanu u prezantua në gjysmën e dytë | Alex Livesey – Danehouse / Getty Images

Hal Robson-Kanu (ST) – 5/10

Darnell Furlong (RB) – 6/10

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu