Një shfaqje e shkëlqyer e futbollit sulmues nga West Ham u dha atyre një fitore të merituar 3-2 ndaj Crystal Palace në Selhurst Park të martën në mbrëmje.

Çekiçët në të vërtetë filluan sa më keq, pasi Wilfried Zaha bëri një përpjekje të mrekullueshme para Lukasz Fabianski me vetëm tre minuta në orë. Por epërsia nuk zgjati shumë pasi Pablo Fornals dhe Michail Antonio u bashkuan për t’i siguruar Tomas Soucek mundësinë për të shënuar me kokë nga një distancë e afërt.

Craig Dawson, Tomas Soucek, Angelo Ogbonna, Pablo Fornals, Said Benrahma, Jarrod Bowen, Declan Rice
West Ham feston golin e Craig Dawson | Clive Rose / Getty Images

Prej atëherë e tutje, West Ham mori kontrollin e lojës dhe me të vërtetë mund të ishin tre nga katër në gjysmë kohe. Siç ishte, ata shkuan në pushim duke udhëhequr 2-1, pasi Soucek goditi goditjen e dënimit të Aaron Cresswell për të kontrolluar bukur dhe për të qëlluar nga një kënd i mprehtë.

Antonio humbi një sërë shansesh – duke goditur dy herë shtyllën – por nuk ndaloi goditjen e fortë të Craig Dawson nga këndi i ekzekutuar i Jarrod Bowen. Michy Batshuayi mori një ngushëllim për kohën e ndaljes, por ishte një natë shqetësuese për Pallatin e Roy Hodgson, pasi dobësitë mbrojtëse që ngritën kokën e tyre të shëmtuar në golin e shtëpisë 7-0 nga Liverpool dolën edhe një herë në pah.

Në të vërtetë, mund të ishte dhe duhej të ishte më shumë për West Ham. Këtu janë vlerësimet tuaja për të dy grupet e lojtarëve.

Premier League Sport GIF nga CPFC - Gjeni dhe Ndani në GIPHY

Vicente Guaita (GK) – 8/10 – Prodhoi një sërë kursimesh të mrekullueshme të reagimit për të mbajtur Palace në lojë. Asgjë që ai nuk mund të bënte me golin e parë ose të tretë të West Ham, por mund të mendonte se ai duhej ta kishte mbajtur të dytë Soucek.

Joel Ward (RB) – 5/10 – Pak e tejkaluar ndonjëherë, ndërsa Pallati përpiqej të largonte valët e pamëshirshme të sulmit të West Ham.

Cheikhou Kouyate (CB) – 5/10 – Ndonjëherë Kouyate duket i fortë si një shkëmb, herë të tjera ai shikon në të gjithë vendin. Nuk mund të përballesh me lëvizjen e West Ham dhe mungesa e tij e komunikimit me Cahill u theksua nga një përplasje e sëmurë e kokave.

Gary Cahill (CB) – 6/10 – Kishte një natë pak më të mirë se partneri i tij në mbrojtjen qendrore, por përvoja e Cahill nuk ishte e mjaftueshme për të organizuar Palace dhe për të anuluar kërcënimin e West Ham.

Tyrick Mitchell (LB) – 6/10 – Ende duke mësuar zanatin e tij dhe pa dyshim kishte një natë më të mirë se Ward në krahun tjetër. Duhet të ofrojë më shumë një rrugëdalje që shkon përpara.

GIF Premier League Soccer GIF nga CPFC - Gjeni dhe Ndani në GIPHY

Andros Townsend (RM) – 5/10 – Nuk është një lojë e shkëlqyer për Townsend, i cili nuk arriti të vraponte me top një herë. Nënshtruar në shënimin e orës ndërsa Roy Hodgson dukej për të ndalur vrullin e West Ham.

James McArthur (CM) – 6/10 – Gjithmonë i zënë në zemër të mesfushës por nuk arriti të gjurmonte vrapimet e West Ham brenda. E kishin të vështirë të përparonin topin përpara në mënyrë efektive, por u zhvilluan në lojë vonë.

Luka Milivojevic (CM) – 6/10 – Riciklohet lojë bukur, por mungesa e tij e ritmit shpesh lejonte Benrahma një vrapim të lirë në katër mbrojtës të Palace.

Eberechi Eze (LM) – 5/10 – Nuk mund të hyja në lojë pasi West Ham dominoi pas barazimit. Kaloi në të djathtë në një përpjekje për t’u rikthyer në lojë, por pa ndonjë përmirësim real.

Futboll Premier League GIF nga CPFC - Gjeni dhe Ndani në GIPHY

Christian Benteke (ST) – 6/10 – Bëri mirë që u lidh me Zaha për golin, por u mundua të imponohej ndërsa Dom West dominoi.

Wilfried Zaha (ST) – 7/10 – Lëvizje përrallore dhe këmbë të shpejta për qëllimin e tij të hapjes. Të irrituar nga paaftësia e Palace për të mbajtur topin dhe humbi një mundësi të lavdishme për të barazuar rezultatet.

Premier League Fist Bump GIF nga CPFC - Gjeni dhe Ndani në GIPHY

Michy Batshuayi (ST) – 6/10 – Përfundimi i mirë në kohën e ndaljes i dha belgut golin e tij të parë që nga kthimi në klub.

Jairo Riedewald (CM) – 6/10 – Erdhi për të siguruar këmbë të freskëta në mesfushë, dhe luajti një rol në golin e Batshuayi.

Jordan Ayew (ST) – 6/10 – I pëlqen të luajë kundër West Ham, kështu që ndoshta është për t’u habitur që ai nuk erdhi më shpejt se 70 minuta brenda. Goditje e lehtë për të asistuar në golin e Batshuayi.

West Ham Coyi GIF nga West Ham United - Gjeni & Ndani në GIPHY

Lukasz Fabianski (GK) – 6/10 – Nuk mund të bëja asgjë në lidhje me hapësin e hershëm të Zaha, por bëri një pritje të shkëlqyeshme prej tij në fillim të periudhës së dytë. Prano atë dhe loja mund të ishte kthyer.

Vladimir Coufal (RB) – 7/10 – Mbani më shumë në majë të gishtave nga Eze pas një hapjeje mjaft të qetë 45 minuta. Si stoik dhe elastik si kurrë më parë, dukej sikur mund të vraponte gjithë ditën nëse i kërkohej. Dalja e denjë shkon përpara.

Craig Dawson (CB) – 7/10 – I përfshirë në një luftë fjalësh me Zaha në pjesën e parë dhe në përgjithësi mbajti të qetë Ivorianin. I çmendur kur mendoi se nënshkrimi i tij u pa si një katastrofë në verë, duke mbuluar një tjetër shfaqje të denjë me një gol të shkëlqyer me kokë.

Angelo Ogbonna (CB) – 6/10 – Në mënyrë jo karakteristike u futa brenda dhe nuk arriti ta shpronësonte Zaha në buzë të kutisë, e cila më pas gjuajti në hapës. Jo ora e tij më e mirë, por relativisht solide.

Aaron Cresswell (LB) – 7/10 – Dorëzim i bukur për golin e dytë të Soucek, diçka me të cilën ai është tepër i qëndrueshëm. Përgjegjës për disa mallkime të gjyqtarëve të shkëlqyeshëm në pjesën e parë, i dhënë në mënyrë elokuente me theksin e tij të trashë Merseyside.

Republika Çeke GIF nga West Ham United - Gjeni dhe Ndani në GIPHY

Declan Rice (CM) – 7/10 – Posedimi i ricikluar në mënyrë të shkëlqyeshme, duke i mbajtur gjërat të thjeshta për të lejuar dëmin të bëhet më tej në terren. Mund të mendojë se ai mund ta ketë mbyllur hapësirën më shpejt për hapësen e Zaha-s.

Tomas Soucek (CM) – 9/10 – Meriton një furnizim gjatë gjithë jetës me sallatë patate dhe çdo gjë tjetër që ai dëshiron në jetë. Performanca e shkëlqyer e mesfushës kuti në kuti, e mbyllur me dy gola të instinktit të vërtetë dhe njohuri se si loja mund të zhvillohet.

Tha Benrahma (AM) – 7/10 – Driblonte mirë me topin dhe gjithnjë shikonte mundësitë e modës. Me të vërtetë ka nevojë për një gol por një shfaqje tjetër premtuese.

West Ham Antonio GIF nga West Ham United - Gjeni & Ndani në GIPHY

Jarrod Bowen (RF) – 7/10 – Ndoshta lojtari më pak efektiv që shkon përpara, por gatishmëria e tij për të prerë brenda dhe për të braktisur lejoi që Antonio dhe Benrahma të endeshin pas dhe të gjenin hapësirë. Dorëzimi i jashtëzakonshëm për të tretin e Dawson.

Michail Antonio (ST) – 7/10 – A është një kërcënim i tillë përpara, duke vrapuar pafund në kanale ose duke ardhur thellë për të marrë topin. I dha Kouyate dhe Cahill një pengesë të vërtetë, vetëm negativ ishte ai – dhe mbase edhe duhet – të kishte shënuar katër vetë.

Pablo Fornals (LF) – 7/10 – Një pasim i shkëlqyeshëm i lëvizur e lejoi Antonio të kalonte për hapësin e Soucek. Lidhur bukur dhe lëvizur pa probleme në të gjithë fushën për të marrë xhepat e hapësirës.

West Ham Badge GIF nga West Ham United - Gjeni & Ndani në GIPHY

Ryan Fredericks (RB) – N / A

Andriy Yarmolenko (ST) – N / A

Mark Noble (CM) – N / A

Për më shumë nga Toby Cudworth, ndiqni atë në Cicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu