Juventus rezervoi vendin e tij në finalen e Coppa Italia të martën në mbrëmje, duke mbajtur Inter në barazim 0-0 Derby d’Italia që i pa ata të përparonin 2-1 në total.

Pavarësisht se nuk ishin dëshmitarë të asnjë goli, pjesa e parë ishte një çështje e fortë me të dy palët e detyruara të mbronin në hendekun e fundit.

Pas pushimit, gjërat vazhduan në të njëjtën mënyrë, derisa Cristiano Ronaldo humbi një shans të madh pas shënimit të orës, duke gjuajtur drejt Samir Handanoviç në një nga një. Pas kësaj tensionet u rritën me lojtarët nga të dy skuadrat duke u karditur dhe Interi i nënshtroi mikpritësit e tyre në një breshëri të vonë. Në fund të fundit, Zonja e Vjetër kishte aq sa të mbahej.

Juventus do të takohen me Napolin ose Atalanta në finale, në varësi të mënyrës se si do të shkojë ndeshja e dytë. Rezultatet aktualisht janë në nivelin 0-0.

Këtu janë vlerësimet e lojtarëve tuaj për të dy palët …

Nicolo Barella, Alex Sandro
Alex Sandro u paralajmërua para pushimit | Chris Ricco / Getty Images

Gianluigi Buffon (GK) – 7/10 – Jo një shumë e madhe për të bërë. Dukej e mprehtë kur u mor në konsideratë sidoqoftë – veçanërisht për një 42-vjeçar.

Danilo (RB) – 7/10 – Ndihmoi skuadrën e tij të mbante zotërimin e tyre me një pasiv të pasimeve të sigurta. Një ekran mbrojtës i rrumbullakosur mirë.

Matthijs de Ligt (CB) – 8/10 – I përbërë në zotërim, madje edhe me Martinez që e shtypte atë. Lexoni gjërat me ekspertizë, duke grumbulluar tre përgjime.

Merih Demiral (CB) – 7/10 – Duhet të ishte ndëshkuar për humbjen e një goditje me kokë të parë nga Lukaku. Për më tepër, ai ishte mbresëlënës, duke bërë një numër blloqesh kryesore.

Alex Sandro (LB) – 6/10 – Hakimi e bëri më të mirë në disa raste dhe ai u detyrua të merrte një karton të verdhë në mes të pjesës së parë.

Juan Cuadrado, Marcelo Brozovic
Cuadrado ishte trim në zotërim | Nxit imazhe / Getty Images

Juan Cuadrado (RM) – 7/10 – Një shfaqje këmbëngulëse. Ai e mbajti topin mirë, duke përfunduar pesë nga gjashtë driblimet e tij.

Rodrigo Bentancur (CM) – 7/10 – Një lojtar i stilit të lartë. Pasoi topin mirë, veçanërisht kur ai vendosi të shkonte gjatë.

Adrien Rabiot (CM) – 7/10 – Një shfaqje e qëndrueshme. Ai ishte i rregullt në zotërim dhe gjithashtu kaloi një sasi të mjaftueshme të punës mbrojtëse.

Federico Bernardeschi (LM) – 6/10 – Asgjë shumë spektakolare, por ai krijoi disa gjysmë shanse për skuadrën e tij.

Cristiano Ronaldo
Ronaldo shënoi dy herë në ndeshjen e parë | Chris Ricco / Getty Images

Dejan Kulusevski (ST) – 6/10 – Pretty izoluar herët, por gjithsesi arriti dy pasime kryesore në 45 minutat e para.

Cristiano Ronaldo (ST) – 5/10 – Humbur një shans të madh menjëherë pas orës dhe anuloi një tjetër mundësi të mirë menjëherë pas.

Weston McKennie – 6/10 – Ndihmoi ekipin e tij për të parë shortin në fazat e mbylljes. Tregoi energji të pabesueshme.

Giorgio Chiellini – 6/10 – Si më sipër, por me pak më pak energji.

Federico Chiesa – N / A

Samir Handanoviç
Portieri i Interit bëri disa ndalesa të rëndësishme | Nxit imazhe / Getty Images

Samir Handanovic (GK) – 8/10 – Ruhet mirë nga Ronaldo në pjesën e dytë për të mbajtur skuadrën e tij në lojë.

Milan Skriniar (CB) – 7/10 – Drove përpara kur mundi dhe mbrohej goxha stoikisht.

Stefan de Vrij (CB) – 7/10 – Mos lejo që asgjë të kalojë tek ai për orën e parë apo më shumë. Disa boshllëqe u shfaqën pas kësaj, por asgjë shumë katastrofike.

Alessandro Bastoni (CB) – 6/10 – Bënë disa bllokime të shkëlqyera, përfshirë një në pjesën e parë për të mohuar Ronaldon për një gol të caktuar. Sidoqoftë, ai e mori linjën e tij të gabuar në pjesën e dytë dhe duhej të ishte ndëshkuar.

Juventus v FC Internazionale - Coppa Italia
Hakimi ra në sy | Giorgio Perottino / Getty Images

Achraf Hakimi (RWB) – 8/10 – Një kërcënim i vërtetë. Kishte rrahjen e numrit të tij të kundërt gjatë gjithë mbrëmjes dhe bënte një të drejtë pak mbi shiritin në fillim të pjesës së dytë.

Marcelo Brozovic (CM) – 7/10 – Shkatërrues në mesfushë për skuadrën e tij, duke kompletuar tre ndërhyrje dhe tre përgjime.

Nicolo Barella (CM) – 6/10 – Jo mjaft vetja e tij e zakonshme, perandorake, por prapë kishte disa momente të ndritshme.

Matteo Darmian (LWB) – 6/10 – Përfshihet shumë herët, duke shtyrë përpara si sulmues disa herë dhe duke u ndëshkuar për një faull të butë të Ronaldos. Gërmuan një goditje në fillim të pjesës së dytë dhe u zhyt menjëherë pas kësaj.

Christian Eriksen (AM) – 7/10 – Dorëzimi i setit ishte i shkëlqyeshëm. Gjithashtu krijoi disa mundësi nga loja e hapur dhe mund ta konsiderojë veten të pafat që u zëvendësua.

Juventus v FC Internazionale - Coppa Italia
Martinez humbi disa raste të mira para pushimit | Giorgio Perottino / Getty Images

Lautaro Martinez (ST) – 5/10 – Rënë në dy goditje në pjesën e parë. Ata ishin gjithashtu shanse të mira. Punoi shumë por pak u prish për të pas kësaj.

Romelu Lukaku (ST) – 5/10 –
Gëzoi linjat e tij me një shans të madh në gjysmën e orës. Disa hapa të tjerë të gabuar ndoqën më pas gjithashtu.

Ivan Perisic
Perisiç ka një paraqitje zëvendësuese plot ngjarje Emilio Andreoli / Getty Images

Ivan Perisic – 6/10 – Ishte paralajmëruar jo shumë kohë pasi kishte ardhur në. Një nga kontributet e tij të vetme të shënimit.

Stefano Sensi – 6/10 – Mirë

Aleksandër Kolarov – 5/10 – Një zëvendësim i çuditshëm. Ai ofroi pak.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu