Rreshti i katër fitoreve të Arsenalit përfundoi kur Crystal Palace zgjati për një barazim 0-0 në barazim Premier League të enjten në mbrëmje.

Topçinjtë filluan ndeshjen me shkëlqim dhe dominuan zotërimin, por dështimi i tyre për të provuar Vicente Guaita lejoi që Palace të rritet në pjesën e parë dhe të krijojë shanse më të mira. James Tomkins tronditi traversën nga një goditje e lirë e Eberechi Eze, ndërsa Christian Benteke gjithashtu u afrua por pa rezultat pasi që të dy palët shkuan në gjysmë kohe pa gol.

Luaj rifilloi pas pushimit si Arsenal u kthye në fushë nën tingujt e askujt tjetër përveç muzikës hyrëse të Kurt Angle – sepse pse jo.

Arsenali u përpoq të rritte nivelin e annes në pjesën e dytë dhe të shtynte përtej një vendosmërie Pallati mbrojtje, por nuk kishte ndonjë bindje reale. Një zhytje në gjakftohtësi në mesfushë hapi disi lojën dhe vizitorët patën mundësi të sulmonin, por nuk gjetën dot rrjetën dhe, me të vërtetë, dukeshin të lumtur duke qëndruar jashtë për një pikë.

Në një pikë të fortë për ekipin e Roy Hodgson, por një garë pa dyshim që harrohet, ja si vlerësuan lojtarët.

David Luiz, Christian Benteke
David Luiz lufton me Christian Benteke | Pishinë / Getty Images

Bernd Leno (GK) – 6/10 – Prodhoi një pritje të llogaritur mirë ndaj Benteke për të mbajtur nivelet e rezultateve në fund të pjesës së parë.

Hector Bellerin (RB) – 6/10 – Solid shkonte përpara dhe vazhdimisht e kishte rrahur Mitchell, por gjithashtu bëri mirë në mbrojtje për të mbajtur Eze të qetë kur ishte e nevojshme.

Rob Holding (CB) – 6/10 – Ishte i përbërë nga topi dhe një prani qetësuese, duke mos shkaktuar ndonjë fatkeqësi ose dhimbje koke.

David Luiz (CB) – 5/10 – Pak i nxituar dhe i çrregullt herë pas here krahasuar me Holding, por aspak jashtë ritmit. Pak letargjik kur i jepet kohë për të bredhur përpara.

Ainsley Maitland-Niles (LB) – 4/10 – Natë vërtet e dobët në zyrën për Maitland-Niles, i cili me siguri i kishte çizmet në këmbë të gabuara. Shumë pasime të paqarta dhe ishin të gënjyer për një ndryshim të sistemit kur u prezantua Nicolas Pepe.

Granit Xhaka, Andros Townsend
Xhaka kishte mungesë qetësie e cila u theksua nga Ceballos | Pishinë / Getty Images

Dani Ceballos (DM) – 5/10 – Ceballos mbajti posedimin mirë dhe e lëvizi topin në distanca të gjata me saktësi të lartë, por mund të ishte më urgjent.

Granit Xhaka (DM) – 5/10 – Agresive si gjithmonë jashtë topit dhe dha disa faulle në zona të rrezikshme. Xhaka ishte mbase i nxituar ndonjëherë, por gjithashtu bëri disa rikuperime të palodhshme për ta kompensuar atë.

Bukayo Saka (RM) – 6/10 – U lidh mirë me Bellerin në pozicione të gjera dhe dha disa pasime të sakta nga pjesët e vendosura. U zhvendos në krahun e majtë pas prezantimit të Pepe dhe dukej më kërcënues.

Emile Smith Rowe (AM) – 6/10 – Mungonte shërbimi nga thellësia për të ndikuar siç duhet në lojë, gjë që është për të ardhur keq, sepse Smith Rowe dukej i mprehtë në zona të përparuara kur ishte i përfshirë.

Pierre-Emerick Aubameyang (LM) – 5/10 – Kapiteni bëri disa vrapime marramendëse nga gjerësia, por nuk kishte besim dhe bindje. Duhet të bëjë më shumë për të frymëzuar shokët e tij të skuadrës dhe për t’i ndaluar ata të bien.

Cheikhou Kouyate, Alexandre Lacazette
Lacazette dukej e humbur në rolin e sulmuesit të vetëm | Julian Finney / Getty Images

Alexandre Lacazette (ST) – 6/10 – Ngjashëm me Smith Rowe, Lacazette dukej e rrezikshme kur topi i erdhi, por ai u përpi me lehtësi brenda zonës së penalltisë së Pallatit.

Nicolas Pepe – 5/10 – U hodh si një zëvendësues me 20 minuta apo më shumë për të bërë një ndikim, por ofroi shumë pak.

Thomas Partey – 5/10

Eddie Nketiah – N / A

Vicente Guaita (GK) – 5/10 – Pak për të bërë pavarësisht magjive zotëruese të Arsenalit, e cila thotë më shumë për Topçinjtë se gjithçka.

Joel Ward (RB) – 5/10 – E mbajti Aubameyang të qetë për pjesën më të madhe, edhe nëse me sa duket u përpoq të bënte një herë ose dy herë.

James Tomkins (CB) – 7/10 – Drejtoi akuzën në pjesën e pasme dhe lexoi mirë krosimet dhe topat e gjata për të hequr presionin nga shokët e tij. Ai doli mirë gjithashtu, dhe ishte me fat që nuk shënoi. Lojë e shquar.

Cheikhou Kouyate (CB) – 6/10 – Gëzoi një natë të rehatshme pranë Tomkins i cili zgjidhi nervat, por gjithashtu bëri mirë të ndihmonte Tyrick Mitchell kur duhej.

Tyrick Mitchell (LB) – 5/10 – Përpiqeshin të merreshin me mbingarkesën e Hector Bellerin dhe Bukayo Saka herë pas here, por bënë mjaftueshëm për t’i mbajtur ata të mos shkaktonin shumë kërcënim në pjesën e dytë.

Eberechi Eze, Emile Smith Rowe
Eze kalon pranë Smith Rowe | Pishinë / Getty Images

Andros Townsend (RM) – 5/10 – Me Eze që dukej brisk i mprehtë në krahun e majtë, Townsend shkoi disi nën radar.

James McArthur (CM) – 6/10 – McArthur përfshiu gjërat dhe ishte ekrani ideal për Palace, duke fituar katër takime.

Luka Milivojevic (CM) – 6/10 – Lexoni vrapimet nga mesfusha e Arsenalit mirë për të kapur dhe ushqyer topin bukur herë pas here.

Eberechi Eze (LM) – 7/10 – Duket sikur ai është i aftë të bëjë diçka drithëruese sa herë që prek topin. Eze ishte i sigurt dhe i patrembur në posedim, por duhet të merrte një lojë më shpesh për të kapur me të vërtetë lojëra kur janë aty për të marrë.

Wilfried Zaha, Hactor Bellerin
Zaha nuk ishte në skintilimin e tij më të mirë | Pishinë / Getty Images

Christian Benteke (ST) – 5/10 – Shëtitje jofunksionale për Benteke i cili u përdor si njeriu për të ngritur gjërat lart. Mund të kisha luajtur me pak më shumë rrezik, në vend që gjithçka të kthehej në gol.

Wilfried Zaha (ST) – 6/10 – Dukej i rrezikshëm në magji dhe tërhoqi gabime si zakonisht, por i mungonte bindja e tij e zakonshme dhe shkathtësia për t’u rrëshqitur në mbrojtjen e Arsenalit.

Jordan Ayew – N / A

James McCarthy – N / A

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu