Tottenham kaloi luftëtarët e Kampionatit Wycombe për të arritur në raundin e 16 të Kupës FA, por u bënë të punonin për të pasi goditjet nga Gareth Bale, Harry Winks dhe Tanguy Ndombele përmbysën një hapës nga Fred Onyedinma.

Skuadra e Kampionatit e gjeti veten në një epërsi shokuese kur sulmuesi Uche Ikpeazu kaloi me forcë Toby Alderweireld dhe gjeti Onyedinma në zonë, i cili detyroi topin përtej Joe Hart nga 12 jardë.

Spurs megjithatë nuk u panik dhe u përgjigj duke specifikuar golin e Wycombe. Moussa Sissoko dhe Japhet Tanganga goditën zdrukthëtarin, më parë Bale – i cili kishte anuluar dy raste të mira më herët në lojë – ngriti krosimin e Lucas Moura përtej Ryan Allsop në portën e Kryetarëve.

Wycombe luajti me një ritëm të lartë në pjesën e parë, por u mundua ta mbante atë ndërsa vazhdonte loja. Sidoqoftë, ata mbruan në mënyrë të admirueshme dhe kërkuan për të gjithë botën sikur të paktën të shkonin në kohë shtesë, përpara se goditja e Harry Winks nga skaji i zonës të thyejë zemrat e skuadrës së kampionatit.

Zëvendësuesi Tanguy Ndombele shënoi dy herë me pak kohë që po mbetej për tu siguruar që ishte skuadra e Premier League që shkonte në kapelë për në raundin e 16-të.

Këtu janë vlerësimet e lojtarëve tuaj!

Sanchez ishte mbrojtësi më i mirë i Spurs
Sanchez ishte mbrojtësi më i mirë i Spurs | ADRIAN DENNIS / Getty Images

Joe Hart (GK) – 6/10 – Merret mirë me disa sete të rrezikshme të Wycombe, por vështirë se e shikova topin jashtë gjysmës së parë të orës.

Japhet Tanganga (RB) – 5/10 – Duhej të barazonte me një goditje me kokë në distancë nga afër në pjesën e parë, por të kisha një pjesë të parë të mirë para se të sakrifikohej për Hojbjerg në pushim.

Toby Alderweireld (CB) – 5/10 – Disa herë luftuan për të përballuar Ikpeazu dhe u kthyen shumë lehtë për golin e hapjes.

Davinson Sanchez (CB) – 6/10 – I dëmshëm në shpërndarjen e tij ndërsa favorizonte topat e gjata përpara. Megjithatë, fitoi shumicën e dueleve të tij dhe ishte përgjithësisht solid në mbrojtje.

Ben Davies (LB) – 7/10 – Kishte shumë për të bërë në pjesën e parë, ndërsa Wycombe shënjestroi Spurs krahun e majtë, por u kthye në një performancë të ashpër dhe vendosi një ndërrim të palodhur nga fundi në fund.

Curtis Thompson, Erik Lamela
Lamela më kot u përpoq të krijonte disa hapje | Shaun Botterill / Getty Images

Moussa Sissoko (CM) – 5/10 – Paefektshëm në mesfushë në pjesën e parë dhe u zhvendos në mbrojtësin e djathtë në pjesën e dytë, ku dha një paraqitje të pranueshme.

Harry Winks (CM) – 6/10 – Pa shumë top, por ishte ambicioz me pasimin e tij në një lojë ku pritej të ndërmerrte disa rreziqe. Përfundim i shkëlqyeshëm për fituesin.

Erik Lamela (CAM) – 6/10 – Kishte ajrin e një pule pa kokë në një rol qendror sulmues në mesfushë disa herë, por ishte lojtari më kreativ në një dhomë të mbingarkuar me motor. Nuk u fsheh në asnjë fazë dhe tregoi dëshirën për të hyrë në top para se të bënte vendin për Ndombele.

Gareth Bale, Ryan Allsop
Sythe Bale në hapës | Shaun Botterill / Getty Images

Gareth Bale (RW) – 7/10 – Loja e Spurs shpesh dukej e drejtuar drejt marrjes së tij në top dhe largimit nga rruga. Ai gëzoi përgjegjësinë dhe e kompensoi harxhimin e tij të hershëm kur më në fund arriti përparimin e tij në prag të pjesës së parë.

Vinicius (CF) – 4/10 – Ndeshja me vonesë ishte nën nivelin ndërsa ai përpiqej të gjente hapësirë ​​pas një linje të disiplinuar të Wycombe, para se të zëvendësohej nga Kane.

Lucas Moura (LW) – 7/10 – Ishte sulmuesi më i rrezikshëm i Spurs ndërsa ishte në lojë dhe bëri më shumë pasime kyçe se çdo lojtar tjetër para se të merrej jashtë për Son. I zbehur nga loja para tërheqjes së tij, por dha një asist të bukur për Bale dhe nuk mund të ketë asnjë ankesë në lidhje me shfaqjen e tij.

Pierre-Emile Hojbjerg (Tanganga, 46) – 6/10 – Bëri një ndryshim të vërtetë në një mesfushë të Spurs që ishte pasive pa të.

Harry Kane (Vinicius, 58) – 6/10 – Kishte një vëmendje të veçantë, mbrojtja e Wycombe pasi ai u soll për të shpëtuar barazimin. Duhet të kishte shënuar në 70 minuta, por u mohua nga mendimi i shpejtë nga Allsop.

Son Heung-min (Moura, 68) – 5/10 – Dërgoi një nga shanset më të mira të Tottenham mbi bar dhe përgjithësisht luftoi për të bërë një lloj ndikimi që ai do të priste.

Tanguy Ndombele (Lamela, 68) – 8/10 – U bashkua me sulmin e vonë të Spurs duke shënuar dy herë për të vulosur fitoren, me dy përfundime të ftohta në akull.

Joe Rodon (Davies, 89) – N / A – Nëna vonë pasi Davies shkoi me ngërçe.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu