Juventusi mbajti nervat e tij për të kapërcyer 10-vjeçarin Sassuolo 3-1 dhe lëvizte i katërti në Serie A, vetëm një pikë prapa Interit dhe Atalanta.

Zonjës së Vjetër i mungonte mprehtësia dhe kreativiteti në pjesën më të madhe të pjesës së parë dhe ishin të rënduar nga detyrimi në dy zëvendësime para bilbilit të pjesës së parë; Weston McKennie dhe Paulo Dybala dy lojtarët do të vijnë të dëmtuar.

Federico Chiesa ishte me fat që nuk u bashkua me ta pas ndërhyrjes së Pedro Obiang, gjë që i dha atij një karton të kuq, por ai dhe Juve nuk ishin në gjendje të përfitonin nga avantazhi i tyre numerik.

Gregoire Defrel, Gianluca Frabotta
Defrel i dha Juventus një frikë | Valerio Pennicino / Getty Images

Gjithsesi, pjesa e dytë ishte një histori ndryshe dhe Juventusi hapi rezultatin pasi Danilo u fut përpara dhe goditi një përpjekje të largët me fuqi dhe saktësi në këndin e sipërm. Sidoqoftë, Sassuolo nuk lejoi dhe u përgjigj pas 58 minutash përmes Gregoire Defrel.

Juve vazhdoi të trokiste në derë, me Chiesa dhe Cristiano Ronaldo që po afroheshin fuqimisht falë punës së mirë nga Aaron Ramsey dhe Dejan Kulusevski, para se Uellsiani të gjente një xhep hapësire për të larguar anën e Andrea Pirlo përpara.

Ronaldo më pas vulosi marrëveshjen në banak, praktikisht me goditjen e fundit të lojës. Por mjaft nga e gjithë kjo, eh? Le të bëjmë disa vlerësime të lojtarëve të Juve.

Wojciech Szczesny (GK) – 5/10 – Nuk mund të bëja asgjë për të ndaluar barazimin e Sassuolo. Trajtimi dhe shpërndarja e denjë kur thirreni, gjë që nuk ishte shpesh.

Danilo (RB) – 7/10 – Nuk bëri praktikisht asgjë për t’u shënuar në pjesën e parë, por doli pas pushimit dhe shënoi një ulëritës në sipërmarrjen e tij të parë të vërtetë përpara. Efikas.

Leonardo Bonucci (CB) – 5/10 – Rezervuar pasi u kap në pozicion në pjesën e parë dhe u drejtua i zhgënjyer nga Defrel në banak.

Merih Demiral (CB) – 6/10 – Pothuajse i siguroi Ronaldos një asistim në fund të pjesës së parë dhe urdhëroi procedurat në pjesën e pasme kur Sassuolo shikoi për të sulmuar.

Gianluca Frabotta (LB) – 7/10 – 21-vjeçari ishte i etur për të ecur përpara me Ramsey që kalonte përpara tij dhe u shpërblye me një asistim të vonë pas krosimeve të panumërta të paqarta.

Mert Muldur, Weston Mckennie
McKennie u detyrua të largohej nga lëndimi, duke i dhënë fund një forme të nxehtë | Nxit imazhe / Getty Images

Federico Chiesa (RM) – 6/10 – Lojë e palodhur nga Chiesa, e cila po vazhdon të rritet në vetëbesim. Mirë bëri që të vazhdoja më tej sfidën nga Obiang dhe e zhvendosi topin mirë në zona të gjëra, megjithë mungesën e mbështetjes.

Rodrigo Bentancur (CM) – 4/10 – Pjesa e parë letargjike nga Bentancur i cili nuk arriti të diktojë lojën dhe u vonua në sfida. I tëri në gjysmë kohe si rezultat.

Arthur Melo (CM) – 5/10 – Jo shumë më mirë nga partneri i tij në mesfushë; Arthur ishte shumë i ngadaltë në zotërim dhe dha topin me një pasim të dobët.

Weston McKennie (LM) – 5/10 – Filloi ndeshja me shkëlqim, por mori një dëmtim dhe u largua nga fusha në 20 minutat e para. Shpresojmë se nuk është asgjë shumë serioze.

Cristiano Ronaldo, Vlad Chiriches
Ronaldo shënoi në thelb goditjen e fundit të lojës | Nxit imazhe / Getty Images

Paulo Dybala (ST) – 5/10 – Pjesa e parë pa frymëzim nga Dybala ku një goditje dënimi me gjysmë zemre ishte pika e tij e vetme para se të dilte i dëmtuar pas 42 minutash.

Cristiano Ronaldo (ST) – 7/10 – Ronaldo duroi një kohë zhgënjyese për të dhe humbi shanset kur zotëronte, me të vërtetë. Ai kryesoi një performancë mbresëlënëse me një gol në sekondat e fundit, megjithëse, natyrisht që e bëri.

Aaron Ramsey, Filip Gjuricic
Ramsey ishte një lojtar i shkëlqyer për ekipin e tij. | Valerio Pennicino / Getty Images

Aaron Ramsey – 9/10 – Përmirësohej ndërsa loja vazhdonte dhe krijonte shumë shanse për skuadrën e tij në zona të rrezikshme. Lëvizja dhe nivelet e përpjekjeve të tij u shpërblyen me një fitues të vonë.

Dejan Kulusevski – 6/10 – Lëvizi mirë dhe siguroi energji për Juve, por lëvizja për të shkaktuar probleme e bëri atë shumë të lehtë për mbrojtësit në disa raste.

Adrien Rabiot – 6/10 – Më mirë se Bentancur, duke siguruar gjakftohtësi dhe kalim cilësor nga mesfusha.

Federico Bernardeschi – N / A

Alvaro Morata – N / A

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu