Jo-liga Chorley bëri një paraqitje të guximshme kundër Wolves, por një gol mahnitës i pjesës së parë nga Vitinha ishte i mjaftueshëm për t’i dhënë vizitorëve një fitore të ngushtë 1-0.

Të ndarë nga pesë divizione, kishte pak pritje që ekipi vendas mund të përsëriste heroikat e tyre të Kupës FA 1986 kundër një skuadre Wolves që mburrej me një mori yjesh ndërkombëtarë – por kjo nuk i ndaloi nikoqirët të shtynin skuadrën e Premier League deri në kufij.

Në të vërtetë, vizitorët ishin shumë të dobët në një lojë që nuk kishte cilësi, dhe konkursi u ndriçua vetëm me të vërtetë nga një goditje mahnitëse nga Vitinha; ai që shigjetoi në cepin e sipërm nga të paktën 30 jardë larg pasi Chorley nuk arriti ta mbyllte atë.

Ekipi vendas u kërkua në mënyrë të pashmangshme dhe loja shfaqi disa ndërhyrje tërheqëse dhe një shkëmbim gazmor që pa menaxherin e Chorley Jamie Vermiglio të qeshte në fytyrën e Adama Traore pas pak çantash.

E drejtë, mjaft nga e gjithë kjo, le të vlerësojmë vizitorët ekipin çuditërisht të fortë.

John Ruddy
Ruddy ishte shumë më i zënë nga sa mund të kishte parashikuar | Sam Bagnall – AMA / Getty Images

John Ruddy (GK) – 6/10 – Thirret në veprim shumë më shpesh sesa do të kishte pritur. Alert herët për të mohuar Elliot Newby kur loja sapo kishte filluar.

Willy Boly (CB) – 7/10 – Pritet të mbizotërojë në ajër dhe e bëri këtë në pjesën më të madhe. Një prani qetësuese në një sistem shumë të njohur për të deri tani.

Conor Coady (CB) – 6/10 – Duket shumë më e sigurt duke luajtur në një mbrojtës tre, dhe u mopped mirë nën një presion mjaft të fortë në shtëpi.

Max Kilman (CB) – 6/10 – I rikthyer në krah dhe do të ndiej që performanca e tij gjatë natës mund të jetë e mjaftueshme për të bindur Nuno se ai duhet të kthehet në këtë formë në Premier League.

Joao Moutinho
Moutinho kishte një natë tjetër për të harruar | Sam Bagnall – AMA / Getty Images

Ki-Jana Hoever (RWB) – 5/10 – Ofroi pak në të tretën e fundit dhe duhet të zhgënjehet që nuk ka ndikuar më shumë në lojë. Ishte një shans i madh për të treguar se çfarë mund të bëjë dhe nuk e shfrytëzoi atë.

Joao Moutinho (CM) – 5/10: A është klonuar Moutinho dhe zëvendësuar me dikë jo aq të mirë? Duket një hije e lojtarit të klasës që të gjithë e dimë se ai është.

Leander Dendoncker (CM) – 6/10 – Luftuese në mesfushë por gabuar një numër pasimesh. Jo ora e tij më e mirë në një lojë, ai duhet të kishte dominuar me të vërtetë.

Vitinha (CM) – 8/10 – Shënoi një gol të denjë për të fituar çdo lojë. Ka mjaft pjekje për të bërë, por mund ta përdorë këtë ekran si një gur themelor për gjëra më të mëdha dhe më të mira.

Rayan Ait-Nuri (LWB) – 5/10 – Një tjetër lojtar që nuk i tregoi vërtet Nunos se çfarë mund të bëjë. Ratedshtë shumë i vlerësuar dhe ka talent të dukshëm, por duhet të bëjë më shumë për t’u angazhuar në lojë.

Fabio SilvaMike Calveley
Silva tejkaloi Cutrone | Matthew Ashton – AMA / Getty Images

Patrick Cutrone (ST) – 5/10 – Mund të tregojë se ai ka qenë në huazim dhe ishte alarmant nga ritmi. Mundësia e humbur.

Fabio Silva (ST) – 6/10 – Punoi shumë përpara por nuk arriti të vulosë autoritetin e tij në lojë. Youngshtë i ri dhe do të mësojë, por duhet ta bëjë kaq shpejt duke pasur parasysh çmimin e tij të jashtëzakonshëm.

Adama Traore
Traore hyri me 20 minuta për të shkuar | Sam Bagnall – AMA / Getty Images

Pedro Neto (LW) – 5/10

Adama Traore (RW) – 5/10

Ruben Neves (CM) – 5/10Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu