Sulmuesi ndërkombëtar i Gjermanisë ishte përsëri në shënjestër kundër Newcastle dhe pretendon se ende ndihet i sigurt në lojën e tij

Timo Werner është zotuar se “golat do të vijnë” për të në Chelsea pasi i dha fund një thatësire prej 1000 minutash në të tretën e fundit.

Reprezentuesi gjerman ishte përsëri në shënjestër në një takim të Premier League me Newcastle, me një përpjekje që ishte gati e paketuar mbi vijën kundër Magpies duke parë një vrapim djerrë 14-lojëra në fluturimin anglez të përmbyllur.

Werner ka qenë duke kontribuar në kauzën Blues në mënyra të ndryshme – duke fituar penallti dhe duke ngacmuar të tjerët – por një frontman prej 47.5 milion £ (66 milion dollarë) lehtësisht kuptohet që është përsëri në zakon.

Çfarë është thënë?

“Unë jam i lumtur që shënova, më në fund,” tha Werner për Chelsea faqja zyrtare në internet.

“Si sulmues gjithmonë dëshiron të shënosh. Muajin e fundit nuk isha aq i lumtur pa shënuar, por në fund është një sport ekipor. Kur fitojmë, gjithçka është mirë. Kur ndihmoj ekipin tim me asistime, me penallti fituese dhe tani me shënime jam i lumtur. Jam shumë i lumtur që shënova.

“Për një sulmues është shumë më keq kur nuk ke mundësi. Në të kaluarën kam pasur shumë mundësi dhe i kam humbur. Skuadra më dha shumë situata ku mund të shënoj, dhe kjo është gjëja e rëndësishme për mua.

“Nëse vazhdoj, golat do të vijnë, dhe gjithashtu asistimet.”

Rekordi i Werner në 2020-21

Timo Werner Chelsea 2020-21

Pasi ishte joshur nga një magji e dobët në RB Leipzig nga legjenda e Chelsea Frank Lampard, Werner duket se u vendos shpejt në Stamford Bridge dhe kishte tetë gola në emër të tij deri në mes të nëntorit.

Sidoqoftë, ai duhej të godiste një lëkundje serioze dhe e ka parë mjaft pyetje të pakëndshme të bëra për vlerën e tij për Blues.

Midis 17 Nëntorit dhe 15 Shkurt, vetëm një përpjekje u regjistrua përmes 21 ndeshjeve për klubin dhe vendin – me atë sulm të vetmuar që erdhi kundër Morecambe të Ligës Dy në Kupën e FA.

Një ndryshim në gropë u bë ndërsa Werner u përpoq për një shkëndijë, me bashkatdhetari Thomas Tuchel i caktuar si pasardhës i Lampard.

Ai është mbështetur për të sjellë më të mirën nga një interpretues i provuar dhe, me gjashtë asistime të shtuara krahas golit të tij të golit, 24-vjeçari duket i gatshëm të fillojë karrierën e tij në Angli.

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu