Sulmuesi i Galatasaray Mbaye Diagne është lojtari i fundit i lidhur me West Brom ndërsa Sam Allardyce përpiqet të forcojë skuadrën e tij në janar.

Baggies përballen me një betejë sezonale të rënies pas një i dobët katër muajt e parë të fushatës. West Midlanders kanë fituar vetëm tetë pikë nga 17 ndeshje dhe janë gjashtë pikë nga siguria.

Megjithatë ata tani kanë një njeri në krye të famshëm për aftësinë e tij për të kryer veprime shpëtimi. Kanë mjaft pikë për të luajtur dhe Allardyce do të përpiqet të shtrëngojë çdo ons talentesh nga akuzat e tij.

Por ish-menaxheri i Anglisë gjithashtu dëshiron të forcojë radhët e tij këtë muaj. Ai pranoi që zyrtarët e klubit kanë provuar dhe dështuar të nënshkruajnë lojtarë që nga hapja e dritares.

“Ne jemi përpjekur të marrim të paktën një ose dy lojtarë të rinj këtë javë, por kjo nuk ka arritur të realizohet,” i tha ai Sky Sports. “Ka ende shumë hekura në zjarr dhe ne do të vazhdojmë deri në fund të dritares për të provuar dhe përmirësuar skuadrën për fundin e sezonit, me luftën që na pret.”

Diagne, 29 vjeç, ka shijuar një fushatë të shkëlqyeshme me veshjen turke këtë sezon. Reprezentuesi i Senegalit ka shënuar nëntë gola të Super Ligës nga 14 dalje dhe dy të tjera në të gjitha garat.

Thuhet se Gala janë të hapur për një marrëveshje huazimi me një mundësi për të blerë në varësi të faktit nëse Albion arrin të mbetet në avantazh.

Pasi shijoi diçka nga një ekzistencë nomade pasi nuk arriti ta bënte atë në Juventus, Diagne ka lulëzuar në Turqi. Ai shënoi 32 gola nga 36 paraqitje ndërsa ishte në Kasimpasa. Ai gjithashtu luajti në Ligën e Kampionëve gjatë huazimit me Club Brugge termin e kaluar.

Duke qenë se rrallë ka qëndruar diku për një kohë të gjatë gjatë një karriere profesionale 10-vjeçare, ai mund të shihet si një bixhoz. Por veshja e Hawthorns ka nevojë për qëllime dhe ai mund të jetë thjesht njeriu për t’i sjellë ato.

Oferta Belfodil dështon

Allardyce dëshironte të nënshkruante Ishak Belfodil nga klubi gjerman Hoffenheim. Reprezentuesi algjerian ka filluar vetëm gjashtë ndeshje të Bundesligës këtë sezon dhe ende nuk ka gjetur rrjetën.

Kenneth Zohore TEAMtalk

Mendohej se ai mund të ishte në rrugën e tij, por Albion nuk mund të binte dakord për një marrëveshje huaje. Një tjetër mundësi është të kujtohet Kenneth Zohore nga magjia e tij e huazimit me klubin e Championship Millwall.

Ai ka luftuar me dëmtime për Luanët dhe ka luajtur vetëm pesë herë. Shtë e qartë se ‘Big Sam’ ka nevojë për ndihmë dhe historia sugjeron që ai do të marrë të paktën një lojtar në para se dritarja të mbyllet.

LEXO MË SHUMË: Allardyce u nxit nga nënshkrimi i ri

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu