West Brom është i pamposhtur në tre ndeshjet e fundit në shtëpi në Premier League kundër Arsenal (W2 D1), pasi vetëm i është shmangur humbjes në tre nga nëntë të parë të tyre kundër tyre në Hawthorns në garë (W1 D2 L6).

Arteta ka bërë dy ndryshime në ekipin e tij për sonte nga formacioni i tij që mundi Brighton. Elneny bie nga skuadra në stol pasi Ceballos është partner i Xhaka në mesfushë. Lacazette merr thirrjen për të drejtuar sulmin, i cili e shikon Martinelli gjithashtu të lëvizë mënjanë. Aubameryang do të fillojë në anën e majtë të një linje sulmuese prej tre personash prapa Francezit.

Baggies kanë bërë dy ndryshime në përgjigje të çekiçit të tyre kundër Leeds. Ivanoviç dhe Pereira fillojnë me kokën në vend të Peltier dhe Karlan Grant. Ky i fundit humbet fare, ndërsa Peltier bie në stol. West Brom mund të zhvendoset në një sistem të ri prapa tre që mund të shohë Phillips të vendosur si një mbrojtës krahu. Robinson kryeson linjën në mungesë të Grant, me Diangana dhe Pereira në mbështetje.

SUBSET ARSENALE: Willian, Runar Alex Runarsson, Ainsley Maitland-Niles, Nicolas Pepe, David Luiz, Mohamed Elneny, Joe Willock, Eddie Nketiah, Gabriel Martinelli.

ARSENAL (4-2-3-1): Bernd Leno; Hector Bellerin, Rob Holding, Pablo Mari, Kieran Tierney; Dani Ceballos, Granit Xhaka; Bukayo Saka, Emile Smith Rowe, Pierre-Emerick Aubameyang; Alexandre Lacazette.

WEST BROM SUBS: Kieran Gibbs, Kyle Bartley, Kamil Grosicki, Charlie Austin, Rekeem Harper, Filip Krovinovic, Lee Peltier, David Button, Cheikh Diaby.

WEST BROM (4-1-4-1): Sam Johnstone; Darnell Furlong, Semi Ajayi, Dara O’Shea, Branislav Ivanovic; Romaine Sawyers; Matheus Pereira, Matt Phillips, Conor Gallagher, Grady Diangana; Callum Robinson.

Arsenali e ka gjetur jetën pikërisht në kohën e duhur nën drejtimin e Mikel Arteta. Topçinjtë duruan një seri shtatë ndeshjesh pa fitore në Premier League përpara se të mposhtnin Chelsea në Boxing Day. Ata i mbështetën përpjekjet e tyre me një fitore solide në rrugën mbi Brighton dhe Hove Albion. Arteta dhe ekipi i tij nuk kanë mundësi të pushojnë në dafinat e tyre në përpjekjen e tyre për të mbajtur vrullin e tyre në gjysmën e dytë të fushatës.

West Brom duroi një shfaqje horror në daljen e tyre të fundit, e cila zhvlerësoi punën e pikës së tyre të betejës kundër Liverpool në rrugë javën e kaluar. Njerëzit e Sam Allardyce u goditën me 5-0 nga Leeds në tokën vendase, duke zgjatur garën e tyre pa fitore në gjashtë ndeshje në të gjitha garat. Baggies kanë një sfidë të madhe në krahun e tyre në gjysmën e dytë të sezonit për të tërhequr veten nga telashet, duke filluar me Topçinjtë sonte.

Mirëmbrëma dhe mirëseardhje në komentin drejtpërdrejt të ndeshjes së Premier League midis West Brom dhe Arsenal në The Hawthorns.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu