West Ham thuhet se ka bërë lëvizjen e tyre për të provuar dhe nënshkruar mesfushorin e Manchester United Jesse Lingard këtë muaj.

David Moyes është i etur për të shtuar në skuadrën e tij pas një gjysme mbresëlënëse të parë të sezonit nga Çekanë.

Dhe një hua për Lingard mund të jetë në karta, me njeriun anglez dha kokën për të lënë Old Trafford.

Lingard ka bërë vetëm tre paraqitje për Djajtë e Kuq këtë sezon. Sidoqoftë, ai më parë ka luajtur për Moyes kur Skocezi mori drejtimin në United backin 2013.

Rivalët e Premier League Sheffield United dhe West Brom janë gjithashtu të etur për 28-vjeçarin. Por një ndërrim kredie për Çekët mund të rezultojë problematik.

Klubi londinez tashmë ka Said Benrahma dhe Craig Dawson në marrëveshje të përkohshme, kështu që do të duhet të bëjë një nga ata një nënshkrim të përhershëm për të zbarkuar Lingard.

Mesfusha nuk është një pozicion që Hammerët kanë nevojë të dëshpëruar për rekrutë të rinj, me një sulmues të ri më të ngutshëm.

Ata kohët e fundit lejuan nënshkrimin rekord të Sebastien Haller për t’u bashkuar me Ajax dhe që prej asaj kohe janë lidhur me një numër emrash. E fundit nga ato është Sulmuesi i RB Leipzig, Hee-Chan Hwang.

Sa i përket Lingard, ai u la përsëri jashtë skuadrës së Ole Gunnar Solskjaer përsëri kur u ndeshën me Liverpool në FA Cup të Dielën.

Lojtari u tha se ishte i etur për një lëvizje në Tottenham verën e kaluar, me ato lidhje së fundmi duke u rishfaqur përsëri.

Raportet më të fundit, megjithatë, sugjerojnë që FC Porto mund të jetë gati të nisë një ofertë prej 10 milion €.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Caku i sulmit i vendosur për qëndrimin e Sevilla-s

Shpresat e West Ham për të nënshkruar Youssel En-Nesyri pësuan një pengesë të mëtejshme pasi agjenti i tij konfirmoi se sulmuesi dëshiron të qëndrojë në Sevilla.

Youssef En-Nesyri

Çekiçët janë lidhur shumë me frontmanin. David Moyes dëshiron më shumë opsione përpara Sebastien Haller u shit në Ajax.

Ylli marokene En-Nesyri tregoi klasin e tij duke shënuar një hat-trick kundër Cadiz të Shtunën. Ky ishte trefishi i tij i dytë në hapësirën e katër ndeshjeve.

Ai ka shënuar 16 gola në 26 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon. Dhe përpjekjet e tij kanë ndihmuar në vendosjen Sevilla në vendin e katërt, vetëm një pikë prapa Barcelonës.

En-Nesyri u tha gazetarëve pas ndeshjes në Cadiz këtë fundjavë se ishte i lumtur për të qëndruar në La Liga. Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu