West Ham u hodh mbi Liverpool në tabelën e Premier League pas golave ​​të Declan Rice, Issa Diop dhe Ryan Fredericks i dhanë atyre një fitore 3-0 ndaj klubit në fund të Sheffield United në stadiumin e Londrës.

Rice u dha çekiçëve epërsinë nga pika e penalltisë pak para pjesës së parë, para se Diop të godiste me kokë një goditje nga këndi në periudhën e dytë.

Zëvendësuesi Ryan Fredericks shënoi në minutën e fundit në kohën e ndaljes, pasi u luajt nga Said Benrahma, për të vendosur qershinë në tortë.

West Ham u rreshtua kundër Blades pa një sulmues të njohur pasi Michail Antonio u përjashtua përsëri për shkak të lëndimit.

Jesse Lingard u kthye në formacionin startues pasi humbi humbjen e Kupës FA në klubin mëmë Manchester United.

Enda Stevens dhe Ben Osborn u kthyen për Blades, me John Fleck duke humbur sëmundjen.

West Ham, i cili kishte një penallti të hershme të përjashtuar nga VAR, mori epërsinë nga vendi pesë minuta para pjesës së parë.

Jesse Lingard u rrëzua nga Chris Basham dhe Rice shndërroi penalltinë.

Declan Rice TEAMtalk

Hammers dyfishuan avantazhin e tyre në minutën e 58-të përmes Diop.

Në gjysmën e lartë të qendrës së lartë, Ethan Ampadu dërgoi një goditje me kokë nga këndi i Aaron Cresswell drejt këndit të largët të rrjetës.

Ekipi vendas shpërdoroi shanse të shumta për të shtuar epërsinë e tyre, ndërsa Blades pësuan një goditje vonë kur mbrojtësi i qendrës John Egan u largua me bare.

Sidoqoftë, kishte një dramë të vonë kur Fredericks shpoi shtëpinë nga 12 jardë pas një pune të mirë nga Benrahma.

Raporti i plotë për tu ndjekur

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu