West Ham ka konfirmuar që Michail Antonio ka nënshkruar një marrëveshje të re tre-vjeçare në stadiumin e Londrës.

30-vjeçari është bërë pasuria më e vlefshme dhe e rëndësishme e Hammers që kur David Moyes u emërua përsëri si menaxher, duke shkëlqyer në rolin e një sulmuesi qendror pasi kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij në krah.

Michail Antonio
Antonio ka qenë në formë të shkëlqyeshme gjatë gjithë vitit 2020 | Pishinë / Getty Images

Forma e shënimeve të Antonio drejt fundit të sezonit 2019/20 ishte thelbësore për tu mbajtur West Ham në Premier League, dhe ai madje shënoi katër gola në një ndeshje ndërsa Hammers shpërtheu rivalët e rënies Norwich City 4-0 në Carrow Road.

Problemet e Hamstring kanë penguar fushatën e Antonio 2020/21, por ai ka qenë ende një figurë e rëndësishme për West Ham dhe e ka ndihmuar klubin në gjysmën e parë të tabelës pasi bëri përshtypje së bashku me Jarrod Bowen dhe Pablo Fornals në tre të parët.

Për përpjekjet e tij, ai tani është shpërblyer me një kontratë të re, të konfirmuar nga klubi në tyre faqe zyrtare në internet. Duke folur për marrëveshjen e tij të re, Antonio tha: “Kam marrë tetë gola në një muaj, kështu që kam dy vjet e gjysmë tani për të parë sa më shumë mund të arrij dhe sa larg mund të arrij!

“Unë padyshim që dua të arrij në shënimin e 50 golave ​​në Premier League dhe shiko se si mund të vazhdoj që andej.

“Unë kam qenë këtu për pesë vjet e gjysmë, ky sezon do të jetë gjashtë dhe deri sa të skadojë kontrata ime do të jenë tetë vjet. Para se të nënshkroja këtu, më e gjata që kisha qenë në një klub ishte dy vjet, kështu që tregon se unë kam qenë këtu, kam bërë punën time, kam qenë në gjendje të siguroj pozicionin tim dhe të vazhdoj të rritem si lojtar. ”

Lajmi për kontratën e re të Antonio është mënyra perfekte për të përmbyllur një vit kalendarik që e ka parë atë net 12 herë në 23 paraqitje. Për më tepër, ai është bërë një nga sulmuesit më të frikësuar të Premier League në atë kohë, me ritmin e tij blistering dhe normën e pakrahasueshme të punës duke i vendosur mbrojtësit nën presion.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu