Sulmuesi i Montpellier Gaetan Laborde është shfaqur si një opsion për shefin e West Ham David Moyes këtë muaj, pretendon një raport.

Që nga largimi i Sebastien Haller në Ajax në një marrëveshje 20 milion funte dy javë më parë, çekiçët janë lidhur me shumë frontmenë.

Understoodshtë e kuptueshme që nuk ka pasur oferta të forta por menaxheri David Moyes konfirmoi ai është në treg për fytyra të reja.

“Ne do të dëshironim të forcoheshim nëse mundemi,” tha Skocezi Amazon Prime. “Por gjëja më e rëndësishme është që ne të fitojmë lojëra. Ne i fitojmë lojërat tona me lojtarët që kemi.

“Nëse mendojmë se ka lojtarë atje që mund të ndihmojnë ekipin të performojë më mirë dhe të fitojë më shpesh, atëherë unë jam i interesuar.”

Dhe emri i fundit në kornizë, sipas Telegrafi është 26-vjeçar Laborde.

Skuadra e Ligue 1 Montpellier është gati të dëgjojë ofertat për francezin, i cili ka gjashtë gola të nxehtë dhe ka marrë gjashtë asistime në 20 paraqitje të Ligue 1 këtë sezon.

Ish-ylli i Francës Nën-20 mund të luajë në të gjithë vijën e frontit, por ka edhe dy vjet e gjysmë në kontratën e tij.

Raporti pretendon se Laborde shihet si një lojtar që mund të përshtatet me Premier League dhe një ofertë prej 16 milion £ nga Hammers mund të jetë në proces.

Lista e shkurtër e sulmuesve

Në fillim të këtij muaji, sipas Eurosport FR (përmes GFFN) Laborde ishte një opsion i mundshëm për Wolves, të cilët kërkojnë të zëvendësojnë Raul Jimenez.

Ish sulmuesi Marko Arnautovic, i cili u largua nga Londra dy vjet më parë, është gjithashtu një shënjestër e Moyes, ndërsa Boulaye Dia te Reims është një tjetër lojtar nga Franca që ata kanë ndjekur.

Sulmuesi i talentuar i Borussia Monchengladbach, Alassane Plea, u lidh me një lëvizje gjatë fundjavës.

Sipas Noticias Cadistas (siç citohet nga HITC) çekiçët po përgatisnin gjithashtu një ofertë për sulmuesin e Cadiz Anthony Lozano.

Ndërkohë, Telegrafi sugjerojnë që sulmuesi i talentuar i Blackburn, Adam Armstrong, u ka bërë përshtypje skautëve të tyre. Zhytja në kampionat u pagua një vit më parë kur nënshkruan Jarrod Bowen nga Hull.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu