West Ham United raportohet se po rreshton një ofertë për sulmuesin e Besiktas Cyle Larin, i cili ka qenë në radarët e klubit për disa kohë.

Hammerët kishin refuzuar një ofertë të janarit për përfaqësuesin e Kanadasë ndërsa kërkuan për një zëvendësim për Sebastian Haller, i cili u nis për në Ajax.

David Moyes kishte Larin në listën e tij të dëshirave kur ra një marrëveshje për Youssef En-Nesyri të Sevilla.

Sabah pretendojnë se oferta e West Ham për sulmuesin në afatin kalimtar të dimrit ishte me vlerë 10 milion € (8,5 milion £).

Burimi thotë se klubi do të jetë më shpresëdhënës kur ata të rishikojnë mohimet këtë verë me Besiktas duke goditur një çmim jo aq të ashpër të 15 milion € (13 milion £) për të.

Kjo është për t’u habitur duke marrë parasysh që 25-vjeçari ka një mesatare më të mirë se një gol në çdo ndeshje tjetër këtë sezon. Larin ka shënuar 16 herë në 30 ndeshje në të gjitha garat deri më tani.

Besiktas aktualisht është i dyti në Super Big dhe në një vend kualifikues të Ligës së Kampionëve.

West Ham kanë një shans të kualifikohen për Evropën vetë këtë sezon, por mund të jetë joshja e Premier League që i jep shkallët Larin.

Nëse një transferim materializohet, ai do të bëhet Kanadezi i 11-të që luan në fluturimin më të mirë të futbollit anglez, duke ndjekur gjurmët e Scott Arfield dhe Junior Hoilett.

Sipas Sabah, West Brom gjithashtu paraqiti një ofertë për Larin, por lojtari kundërshtoi propozimin. Ai do të shohë sezonin 2020/21 përpara se të marrë një vendim për të ardhmen e tij.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Haller zbulon përpjekjet e West Ham

Sebastien Haller TEAMtalk

Njeriu që Moyes po përpiqet të zëvendësojë ka folur për kohën e tij “zhgënjyese” në stadiumin e Londrës.

Haller shënoi 14 herë në 53 ndeshje për Hammers pasi arriti si nënshkrim rekord i klubit në 2019.

Ivoriani tani ka shprehur ndjenjat e tij për periudhën e tij në Angli.

Sigurisht që ndihem i frustruar sepse është sikur jam larguar pa mbaruar diçka. Kjo është një ndjenjë e keqe, ”tha ai.

Ishte vërtet zhgënjyese të shikoja lojëra që vinin dhe pa gola, ndonjëherë të mos përfshiheshin.

“Ndjenjën që ndonjëherë nuk e kuptoni ose nuk mund ta parashikoni se çfarë do të bëjë partneri juaj. Ishte vërtet e çuditshme ”.

Përkundër kësaj, ai pranoi se donte që ish-punëdhënësit e tij të përfundonin brenda katër të parëve.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu