West Ham dhe Newcastle United thuhet se do të kryesojnë garën për sulmuesin e Spezia M’Bala Nzola por klubet italiane janë gjithashtu të etur.

Wasshtë raportuar gjatë fundjavës se Çekët kishin një interes për 24-vjeçarin. David Moyes dihet se është në treg për një sulmues të ri pasi lejoi Sebastian Haller të bashkohej me Ajax.

Calciomercato sugjeroi të Dielën që Nzola ishte në listën e tyre të dëshirave, por lojtarët e tjerë gjithashtu janë lidhur. Watford’s Ismaila Sarr dhe sulmuesi i RB Salzburg Patson Daka janë përmendur në lidhje me veshjen East End.

Newcastle është në kërkim të një sulmuesi por pronari Mike Ashley ka thënë që Steve Bruce duhet të kërkojë marrëveshje huazimi. Nuk dihet nëse Spezia do të argëtojë një ndërprerës të përkohshëm.

Nzola ka shijuar një fushatë të mirë deri më tani, me nëntë gola nga 13 paraqitje në Serie A. Francezët ndihmuan Aquilotti të fitonte promovim nga Serie B mandatin e kaluar dhe ka vazhduar formën e tij të shkëlqyeshme në 2020-2021.

Ai është një njeri i gjithanshëm përpara, i aftë të kalojë nga sulmuesi në një rol të gjerë në të djathtë. Duket sikur dyshja angleze përballet me konkurrencën nga disa klube italiane.

Napoli tashmë ishte lidhur, por tani Sampdoria është vërejtur se ka një interes. Sidoqoftë, ata e duan lojtarin në verë dhe jo këtë muaj, duke u dhënë të tjerëve një avantazh.

Ata thuhet se po e shikojnë nga afër ndërsa AC Milan është një tjetër pretendent i mundshëm. Raporti gjithashtu thekson se West Ham dhe Newcastle janë në ‘rreshtin e parë’ për lojtarin.

Mbetet të shihet nëse ndonjë prej tyre bën ndonjë lëvizje gjatë një muaji të plotë lidhje false.

Opsione për Moyes

Lidhja me Nzola është një tjetër lojtar në listën e Moyes dhe është e qartë se ata nuk do të vijnë të gjithë. Mund të ndodhë që asnjë nga yjet e lartpërmendur të mos përfundojë në stadiumin e Londrës.

Por është e qartë se ka shumë lojtarë atje që përshtaten me profilin e asaj që ka nevojë Skocezi. Nzola do të ishte një rrezik për shkak të mungesës së përvojës së tij edhe pse ai e ka trajtuar hapin përpara me aplomb.

Ismaila Sarr Watford

Çekiçit ulen rehat në mes të tryezës dhe menaxheri ka lënë të kuptohet se ata mund të përballen pa një sulmues. Por, pasi keni marrë 20 milion £ për Haller, mund të ndodhë që disa prej tyre të investohen në janar.

West Ham është radhë në aksionin e kampionatit më 16 janar kur ata argëtojnë Burnley. Para kësaj, ata përballen me Stockport County në FA Cup të hënën në mbrëmje.

LEXO MË SHUMË: Rajs parashtron planet e tij të ardhshme

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu