Queens Park Rangers janë gati të shesin Bright Osayi-Samuel pas përpjekjeve të dështuara për ta lidhur atë në një kontratë të re, TEAMtalk e kupton.

23-vjeçariMarrëveshja aktuale përfundon verën e ardhshme, por ai ka refuzuar të zgjasë shoqatën e tij me klubin londinez.

Si të tillë, QPR janë të gatshëm ta shohin atë të lëvizë në janar për t’u siguruar që ata të rimbursojnë një tarifë për largimin e tij. Për më tepër, ata janë të vetëdijshëm për bollëkun e klubeve të etur për nënshkrimin e Nigerian.

TEAMtalk e kupton që West Ham është një nga dy pretendentët e Premier League që shikojnë sulmuesin e gjithanshëm.

Crystal Palace gjithashtu mbetet i etur për ta çuar atë nëpër Londër. Me të vërtetë, shqiponjat treguan interes në afatin kalimtar të transferimit.

Por Osayi-Samuel ka interes të mëtejshëm në Kampionat, me Swansea dhe Stoke të gatshëm të bëjnë një marrëveshje.

Sulmuesi u transferua në QPR nga Blackpol në 2017, fillimisht nënshkroi një marrëveshje tre-vjeçare pas lëvizjes së tij në jug.

Por klubi nxiti opsionin e tyre të zgjatjes një vjeçare në lojtar në shkurt të këtij viti.

Bright Osayi-Samuel

Osayi-Samuel ka luajtur 113 ndeshje në kohën e tij me QPR, duke shënuar 13 gola dhe asistuar 13 të tjerë.

Ai ka operuar gjatë gjithë mesfushës dhe sulmon gjatë gjithë periudhës së tij magjike, duke luajtur në krahun e djathtë më shpesh këtë sezon.

Në të vërtetë, ai ka shënuar tre herë dhe shënoi një hat-trick të golave ​​të tjerë në 20 ndeshje në Kampionat.

EKSKLUZIVE: Njeriu i Utd në betejë për Aarons

Max.Aarons.Todd_.Cantwell.Norwich.TEAMtalk

Ndërkohë, TEAMtalk gjithashtu e kupton që Manchester United përballet me një betejë për të nënshkruar me mbrojtësin e plotë të Norwich Max Max Aarons.

Mbrojtësi i djathtë ishte një shënjestër për klubet evropiane si Barcelona në afatin kalimtar të verës.

Por ndërsa ai qëndroi i vendosur nën trajnerin kryesor Daniel Farke, ai përsëri është bërë subjekt i interesit përpara afatit kalimtar të janarit.

TEAMtalk ka mësuar se Everton është një nga admiruesit kryesorë të Anglisë Under-21.

Lexoni më shumë këtu

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu