Topi i Topçinjve ka vënë në pikëpyetje pse një brazilian me përvojë, i cili është jashtëzakonisht jashtë formës, u rrëmbye nga rivalët e Londrës Chelsea

Vendimi i Arsenalit për të kapur Willian ishte “rekrutimi dembel”, thotë Tony Adams, me Mikel Arteta që i tha Arsene Wenger kurrë nuk do të merrte një puntatë për 32-vjeçarin brazilian.

Vetullat u ngritën kur Topçinjtë i dhanë një kontratë tre-vjeçare një sulmuesi me përvojë të Amerikës së Jugut gjatë verës.

Sidoqoftë, ata po fitonin një fitues dy herë të titullit të Premier League dhe një lojtar që kishte vazhduar të shkëlqente te rivalët e Londrës Chelsea në 2019-20.

Willian, si një interpretues i dëshmuar në futbollin anglez, ishte pritet të futet pa probleme në vathë dhe shtoni kreativitetin aq të nevojshëm në një anë që ka ngrirë Mesut Ozil.

Megjithatë, Arsenali ka qenë duke luftuar për të gjetur çdo lloj forme si një kolektiv.

Disa individë po bëjnë pak për të ndihmuar në rimëkëmbjen e një gjigandi të rënë, me Willian përballet me shumë kritika për shfaqjet e tij pa frymëzim.

Adams është i habitur se pse Topçinjtë kanë bërë ndonjëherë një lëvizje për një anësor thekson më tej mungesën e vizionit afatgjatë të një Emirates Stadium.

Legjenda e Arsenalit tha Stadiumi Astro pasi pashë Willian duke ofruar pak për çështjen edhe një herë në një humbje 2-1 në Everton: “Ky është rekrutimi dembel për mua. Ju duhet të vini në dyshim me të vërtetë procesin e rekrutimit në Arsenal për momentin.

“Ne kemi pasur disa lojtarë të mrekullueshëm dhe parime të mrekullueshme nën Arsene Wenger. Ai shkoi për një lojtar të ri, ju nuk do ta kishit menduar Willian nëse Arsene do të ishte ende në kontroll në klub.

“Për të një sulmues mbi moshën 30 vjeç, fiziologjikisht ai nuk mendon se mund ta bëjë atë lojtar të vazhdojë të performojë në nivelet që Arsene do të donte që ai të merrte, madje nuk do të kishte qenë në rendin e ditës.

“Ky është një rekomandim i drejtpërdrejtë i agjentit, ai ka të njëjtin agjent si drejtori sportiv [Edu] kështu që është një opsion i lehtë për të, kontratë tre-vjeçare, atje do të shkojmë. Mendoj se është vërtet rekrutim i dobët.

“Dhe të kesh dikë si Willian, një goditje në 12 ndeshje. Unë jam si, ‘Mbaje, vendos [Joe] Willock atje ‘. Ne kemi [Gabriel] Martinelli përsëri atje. Keni mundësi të tjera. ”

Arteta ka treguar se ai është i përgatitur të heqë nga planet e tij interpretuesit me përvojë, me Ozil dhe Sokratis mes atyre që nuk janë në favor të tij, dhe Willian do të jetë i vetëdijshëm se ai duhet të ngrejë lojën e tij në mënyrë që të shmangë një fat të ngjashëm.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu