Mesfushori i huazuar i Newcastle Joe Willock ka zbuluar se plani i vendosur nga trajneri kryesor Steve Bruce mes nënshkrimit të tij për klubin e “tronditi” atë.

Willock u largua nga Arsenali në ditën e caktuar për një periudhë kredie në Lindjen e Veriut deri në fund të sezonit.

Vendimi i tij për të lëvizur nëpër Angli dhe për të kërkuar kullota të reja erdhi mes përpjekjeve të tij për kohën e lojës këtë sezon.

Me të vërtetë, 21-vjeçari ka luajtur vetëm 17 herë në të gjitha garat për Arsenalin. Për më tepër, shtatë kontributet e tij në Premier League dështuan të arrijnë ekuivalentin e tre periudhave 90 minutëshe.

Prandaj, ai ka shkuar në një skuadër të Newcastle ku është menaxher Bruce kishte paraqitur një plan të gjerë për rolin e tij.

“Kam pasur një bisedë me Steve Bruce. Së pari ai iu afrua asaj në një mënyrë të bukur, ”tha Willock (përmes Pasqyra ditore) “Ai më pyeti se si po stërvitesha dhe si isha dhe ai iu afrua asaj duke qenë me humor, ai bëri disa shaka, dhe unë jam një djalë qesharak dhe dua të bëj shaka. Ky ishte një fillestar.

“Ai foli për mënyrën se si do të më përdorte, ku më sheh në ekip dhe kishte një plan të tërë për mua. Isha i tronditur.

“Kjo ishte hera e parë që unë flisja me një menaxher dhe ata kishin një plan të tërë për mua. Ai më thirri disa herë dhe kishte shumë gjëra që më bënë të mendoj se ky është klubi i duhur për mua.

“[Arsenal boss] Mikel Arteta është një menaxher i mahnitshëm dhe kam respekt për të. Ai më foli dhe më dha Steve Bruce një rekomandim të shkëlqyeshëm dhe tha se ai është një njeri i vërtetë ndaj fjalës së tij. “

Willock gjithashtu zbuloi se si St James ‘Park mbetet një nga arsyet e tij më të respektuara në Angli.

“Newcastle është një ekip që gjithmonë e kam shikuar. Kur bëra debutimin tim këtu isha aq i frikësuar për shkak të tifozëve! ” tha ai.

“Unë i thashë mamasë dhe babait tim se më dukej sikur tifozët ishin mbi kokën time! Unë kurrë më parë nuk e kam provuar atë në një stadium! ”

Willock zbulon zhgënjimin e Arsenalit

Joe Willock TEAMtalk

Për më tepër, pasi filloi udhëtimin e tij në Arsenal si fëmijë, dëshira e tij për të arritur në “nivelin e ardhshëm” e nxiti lëvizjen.

“Unë kam qenë i bekuar që kam luajtur kaq shumë ndeshje për një klub të shkëlqyeshëm si Arsenali, por unë po përpiqem të shkoj në nivelin tjetër,” shtoi Willock.

“Për ta bërë këtë duhet të luaj më shumë në Premier League.

“Unë isha i zhgënjyer me numrin e ndeshjeve që kam luajtur për Arsenalin në Premier League. Për të ardhur këtu dhe për të marrë më shumë ndeshje dhe për të ndihmuar ekipin dhe për të vendosur Newcastle atje ku ata duhet të jenë në tryezë. ”

Willock nuk ishte në gjendje të paraqitej në humbjen 2-1 ndaj Crystal Palace. Sidoqoftë, ai do të jetë në dispozicion për tu përballur me Southampton të Shtunën.

LEXO MË SHUMË: Arsenali do të apelojë kartonin e kuq të David Luiz

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu