Manchester United po afron me nënshkrimin e një mesfushori të Ekuadorit gjithashtu të kërkuar nga West Ham, ndërsa Arsenali është bashkuar në betejën për të fituar një krijues të Real Madrid, të gjitha në gazetat e së Shtunës.

MBYLLJA E BASHKUAR N ECUADOR STAR

Manchester United thuhet se janë vendosur të fitojnë garën për Moises Caicedo pasi Ed Woodward hapi bisedimet mbi një marrëveshje për ndërkombëtarin Eduador.

Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer po përballet me konkurrencën nga rivalët e Premier League West Ham për mesfushorin adoleshent përpara afatit kalimtar të janarit.

Caicedo, i cili është përshkruar si një përzierje midis Paul Pogba dhe N’Golo Kante, aktualisht po luan bredhin Independiente del Valle në atdheun e tij.

Mesfushori është i njohur për performancat e tij me energji të lartë dhe presionin agresiv. 19-vjeçari mund të luajë si mesfushor mbrojtës ose në më shumë rol sulmues dhe ka shënuar gjashtë gola këtë sezon.

Caicedo gjithashtu ka paraqitur gjatë fushatës kualifikuese të Kupës Botërore të Ekuadorit, duke fituar katër ndeshje për vendin e tij dhe duke shënuar një herë.

Lojtari duket se do të bëhet pjesa e fundit e rekrutimit të të rinjve të United, pasi Djajtë e Kuq zbarkuan Facundo Pellistri dhe Amad Diallo gjatë verës.

Raporti në Regjistrimi ditor shton se nënkryetari ekzekutiv Woodward tashmë ka hapur diskutime mbi një lëvizje të mundshme të janarit për mesfushorin.

Publikimi pretendon se klubi Old Trafford po përpiqet të mposhtë West Ham për nënshkrimin e Caicedo pasi ekipi i David Moyes gjithashtu bëri një hetim mbi disponueshmërinë e tij.

Independiente kuptohet se e vlerëson të riun në 5.4 milion dhe do të kërkojë një tarifë 20% të shitjes.

Duke diskutuar ambicien e tij për të “një ditë të jetë në elitën e futbollit botëror” në një intervistë televizive të fundit, Amerikani Jugor tha: “Manchester United është klubi im i preferuar.

“Më pëlqen shumë loja e N’Golo Kante dhe Paul Pogba, mësoj shumë prej tyre sa herë që i shoh. Unë gjithmonë përpiqem të bëj atë që ata bëjnë – prandaj ata janë atje. ”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


ARSENAL JOIN GARA P RR STAR REAL

Isco TEAMtalk

Menaxheri i Arsenalit Mikel Arteta po vlerëson një lëvizje të janarit për mesfushorin e Real Madrid Isco por përballet me konkurrencën nga Juventus, AC Milan dhe Everton. (Dielli)

Bayer Leverkusen dëshiron një lëvizje shoku huazimi për të riun e Manchester United, Brandon Williams. (Dielli)

Arsenali thuhet se i ka vënë sytë Abdallah Sima të Slavia Pragës, i quajtur Thierry Henry i ri. Por ata përballen me një faturë 50 milion £ për nënshkrimin e tij. (Dielli)

Shënjestra e Liverpool Ozan Kabak e Schalke thuhet se është në prag të marrjes së një vendimi në lidhje me të ardhmen e tij dhe thuhet se është afër një lëvizje. (Daily Express)

Liverpool dhe Manchester United thuhet se po monitorojnë mbrojtësin 18-vjeçar të Sporting, Nuno Mendes. (Daily Express)

Sheffield United është i interesuar të nënshkruajë me huazimin e Manchester United dhe sulmuesit të Anglisë, Jesse Lingard, në afatin kalimtar të janarit. (Manchester Evening News)

MARRVESHJE E RE RASHFORD

Marcus Rashford Bruno Fernandes Manchester United TEAMtalk

Manchester United do të fillojë bisedimet e kontratës me Marcus Rashford në fillim të vitit 2021 për të siguruar të ardhmen e tij afatgjatë. (Pasqyra ditore)

Manchester United thuhet se ka një listë të ngushtë me pesë vetë për drejtorin e tyre të rolit të futbollit, duke përfshirë Marc Overmars. (Pasqyra ditore)

Kandidati presidencial i Barcelonës Agusti Benedito ka pranuar se ata nuk do të jenë në gjendje të konkurrojnë financiarisht. Kjo nëse klubet më të mira në Evropë vijnë për Lionel Messin. (Pasqyra ditore)

Barcelona është e gatshme të shesë Philippe Coutinho dhe ka caktuar një afat të transferimit deri në 24 janar. (Daily Mirror)

Jurgen Klopp thuhet se po monitoron progresin e mesfushorit të Brighton, Yves Bissouma. Lojtari është një zëvendësim për Georginio Wijnaldum. (Daily Mail)

Carlo Ancelotti ka rritur shpresën për një ribashkim me Sami Khedira pasi ai refuzoi të përjashtonte një lëvizje për mesfushorin e Juventusit. (Daily Mail)

Sergio Aguero thotë se ai ka një betejë të vështirë të përditshme me dhimbjen e gjurit. Ai gjithashtu këmbëngul se i duhet kohë pasi filloi vetëm tre ndeshje që nga qershori. (Daily Mail)

DHE MORE SHUM GUANZIM

Juventusi po ofron Paulo Dybala dhe Federico Bernardeschi te Manchester United në përpjekjen e tyre për të sjellë Paul Pogba përsëri. (Daily Mail)

Klubet e Premier League mund të sulmojnë tregun francez në janar, në pritje të bërjes së disa nënshkrimeve të pazarit për shkak të kolapsit të marrëveshjes TV Ligue 1. (Daily Mail)

Liverpool nuk ka në plan të kujtojë anësorin anglez Harvey Elliot nga magjia e tij e huazimit në Blackburn Rovers. (Liverpool Echo)

Crystal Palace është i hapur për të shitur mbrojtësin anglez James Tomkins muajin tjetër. Menaxheri i New West Brom, Sam Allardyce është lidhur me një lëvizje për ish-lojtarin e tij. (Standardi i mbrëmjes)

Menaxheri i Rangers, Steven Gerrard është zotuar se asnjë nga yjet e tij më të mirë nuk do të shitet në janar. (Dielli Skocez)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu