Treshja e Tottenham Hotspur Sergio Reguilon, Erik Lamela dhe Giovani Lo Celso si dhe Manuel Lanzini i West Ham United thyen rregulloret e qeverisë COVID-19 duke kaluar Ditën e Krishtlindjes së bashku.

Qeveria e MB vendosi që familjet në Londër nuk lejoheshin të përziheshin në Ditën e Krishtlindjes për shkak të rritjes së rasteve të COVID-19 në kryeqytet, ndërsa atyre në zona më pak të goditura u lejohej të formonin flluska jo më shumë se tre familje për të festuar ditë

Të katër lojtarët me qendër në Londër ishin të ndaluar të kalonin Krishtlindjet jashtë shtëpisë së tyre, por raporte përfshirë edhe nga Daily Mail vini re se kuarteti u fotografua së bashku, pavarësisht rregullave që përcaktojnë se ato nuk duhet të përzihen.

Një imazh, i cili u postua në Instagram nga një mik i tij që e ka bërë profilin e tyre privat, sheh jo më pak se 18 persona që përzihen pa distancim shoqëror.

Lanzini postoi një fotografi të familjes së tij në Ditën e Krishtlindjes në të cilën ai mund të shihet në të njëjtën dhomë – që besohet të jetë shtëpia e Lo Celso – dhe duke veshur të njëjtën veshje si imazhi i grupit.

“Ne jemi jashtëzakonisht të zhgënjyer dhe dënojmë me forcë këtë imazh që tregon disa nga lojtarët tanë me familjen dhe miqtë së bashku në Xmas veçanërisht pasi ne dimë sakrificat që të gjithë rreth vendit kanë bërë për të qëndruar të sigurt gjatë periudhës festive”, tha Spurs në një deklaratë (përmes Ari Alasdair)

“Rregullat janë të qarta, nuk ka përjashtime, dhe ne rregullisht kujtojmë të gjithë lojtarët dhe stafin tonë në lidhje me protokollet më të fundit dhe përgjegjësitë e tyre që të përmbahen dhe të japin një shembull. Çështja do të trajtohet brenda.”

Tani, ndoshta në zbulimin më pak të habitshëm të vitit 2021 deri më tani, gazetar Kështjellat Duncan pretendon se të dy Lamela dhe Lo Celso kanë provuar pozitivisht për COVID-19 në ndërtimin e ndeshjes së së Shtunës midis Spurs dhe Leeds United.

Jose Mourinho
Mourinho dëshiron të luajë edhe përkundër shpërthimit | Sam Bagnall – AMA / Getty Images

Lo Celso aktualisht është i dëmtuar, por si Reguilon ashtu edhe Lamela luajtën në takimin e fundit me Wolverhampton Wanderers.

Sa i përket Lanzinit, ai ka luajtur në të tre West HamLojërat që nga takimi i pretenduar i lojtarëve, duke dalë në fushë kundër Brighton, Southampton dhe Everton.

Pavarësisht nga shpërthimi në klub, Spurs nuk besohet të ketë kërkuar që ndeshja e Leeds të shtyhet dhe Jose Mourinho është i përgatitur të kthehet në opsione të tjera në skuadrën e tij për të përballuar mungesën e çiftit.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu