Sipas raporteve, Dani Ceballos mund të largohet nga Arsenali para se të skadojë periudha e huazimit.

Ceballos u regjistrua për një sezon të dytë në huazim te Arsenal në verë pasi i ndihmoi ata të fitonin Kupën e FA sezonin e kaluar.

Mesfushori bëri 24 paraqitje në Premier League sezonin e kaluar, dhe bashkatdhetar Mikel Arteta ishte i etur të punonte përsëri me të.

Megjithatë, ai nuk e ka goditur tokën që nga kthimi në kryeqytet. Ceballos ka bërë vetëm tetë startime nga 16 ndeshjet e para të Arsenalit në Premier League këtë sezon.

Prandaj, Calciomercato.it pretendon se Real Madrid mund ta thërrasë atë përsëri në Spanjë.

Raporti tregon se dy nga fitoret më të mira të Arsenalit këtë sezon, kundër Manchester United dhe Chelsea, erdhën kur Ceballos nuk ishte në fushë.

Duket se ai nuk është më një lojtar kryesor për Artetën, edhe nëse as ai nuk ka qenë dështim. Me këtë në mendje, ai mund të jetë në lëvizje në janar.

Sipas raportit, megjithatë, e ardhmja e tij mund të mos jetë përsëri në Bernabeu. Edhe pse ai mbetet nën kontratë në Madrid deri në 2023, ata mund të jenë të hapur për të gjetur një shtëpi tjetër të re për të.

Ceballos ka pasur admirues në Itali në të kaluarën, dhe Calciomercato beson se pretendentët e Serie A mund të vijnë përsëri duke telefonuar. Konkretisht, Juventus, Inter dhe AC Milan thuhet se janë të etur.

Inter ndërron fokusin e Arsenalit

Nga ato palë të interesuara, Inter duket se është më e lidhura. Raporti vëren se Interi tashmë ishte duke ndjekur një mesfushor të Arsenalit, pasi flitej për një marrëveshje shkëmbimi midis Granit Xhaka dhe Christian Eriksen.

Sidoqoftë, Xhaka ka provuar rëndësinë e tij për Arsenalin përsëri në javët e fundit. Prandaj, Ceballos mund të jetë më e lehtë për t’u marrë nëse kredia e tij përfundon.

Megjithatë, Juventusi dhe Milani janë të dy admirues afatgjatë të Ceballos. Prandaj, ata mund të ringjallnin interesin e tyre.

LEXO MË SHUMË: Ceballos më në fund vjen i pastër për luftën e Arsenalit me Luiz

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu