Tariq Lamptey do të duhet të presë më gjatë për kthimin e tij në veprim pasi shefi i Brighton Graham Potter konfirmoi se ai ka pësuar një tjetër pengesë.

Mbrojtësi 20-vjeçar, një nga lojtarët më të mirë të Brighton gjatë gjysmës së parë të sezonit, nuk ka luajtur që nga dhjetori për shkak të problemeve të kërcellit.

Lamptey pritej të kthehej në garë për t’u përballur me Leicester të shtunën në mbrëmje, por tani mund të përballet me një magji tjetër në skaj.

Menaxheri Graham Potter tha: “Tariq nuk do të jetë në gjendje, ai pati një pengesë të vogël këtë javë dhe ne duhet ta marrim fundin e kësaj.

“Ashtë një problem me kërdhokullën e tij. Ai po sheh një specialist dhe nuk është në dispozicion për fundjavën. ”

Lajmi vjen si një goditje e madhe në betejën e Brighton kundër rënies.

Pulëbardhat ishin 10 pikë larg zonës së rënies muajin e kaluar pas fitoreve ndaj Tottenham dhe Liverpool por e kanë parë atë avantazh të rrënuar.

Ata kanë marrë vetëm dy pikë që nga momenti, ndërsa rrëshqitën drejt humbjeve nga Crystal Palace dhe West Brom.

“Tabela e kampionatit është atje. Kjo do të jetë gjithmonë rasti kur ekipet e opozitës bëjnë gjëra, por ju duhet t’i zgjidhni vetë problemet dhe t’i merrni pikët vetë, “tha Potter.

“Ne kemi aftësinë për ta bërë atë, ne besojmë se mund ta bëjmë atë, tani duhet ta bëjmë atë. Duhet të shënojmë një gol më shumë se kundërshtari.

“Pavarësisht se sa mirë e luani ndeshjen për të shënuar dhe ne nuk e kemi bërë aq mirë në dy ose tre ndeshjet e fundit.”

Potter duke lëvizur nga zhgënjimet

Brighton u mposht nga rivalët e tij Palace, pavarësisht se kishte 25 gjuajtje, dhe humbi një ndeshje kaotike në Hawthorns në të cilën ata humbën dy penallti dhe goditja e lirë e Lewis Dunk përjashtohej në mënyrë të diskutueshme nga gjyqtari Lee Mason.

Potter e mbajti pluhurin e tij të thatë në atë incident pas ndeshjes, dhe të enjten vetëm shtonte: “whatshtë ajo që është. Nuk mund të bëjmë asgjë tani, është një nga ato gjërat që ndodhin.

“Anshtë për të ardhur keq dhe nuk dukej më së miri pasi ishte duke u palosur, por ne nuk mund të bëjmë asgjë për këtë tani, vazhdojmë tutje.

“Ne kemi pasur tre ndeshje zhgënjyese. Kundër Aston Villas kemi barazuar 0-0, por e kemi ndjerë se mund të kemi fituar, pastaj Palace dhe më pas West Brom.

“Nga rezultatet, ka qenë zhgënjyese, por nga ana e performancës ka shumë pozitive. Djemtë janë me humor të mirë dhe në një vend të mirë. ”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Sulmuesi Aaron Connolly do të vlerësohet përpara ndeshjes Leicester për shkak të një problemi në shpinë.

LEXO MË SHUMË: Lamptey u rreshtua si objektiv i mundshëm i Arsenalit

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu