Një maestro i mesfushës së Liverpool ka thënë që klubi i tij duhet të përmirësojë performancën e tyre në mënyrë që të rimarrë pozicionin pole në Premier League edhe një herë.

Të Kuqtë barazoi 0-0 me Manchester United të Dielën në mbrëmje, që do të thotë se tani janë katër ndeshje në kampionat pa fitore.

Ata gjithashtu nuk kanë arritur të shënojnë në tre ndeshjet e tyre të fundit në Premier League.

Kampionët në fuqi tani janë të 4-t në tabelë dhe tre pikë larg udhëheqësve të ligës United.

Rekrutuesi i verës Thiago, i cili bëri debutimin e tij në Anfield në përleshje, thotë se skuadra e tij e re duhet të bëjë më mirë në mënyrë që të marrë pozicionin e poleve.

Duke folur me Uebfaqja zyrtare e Liverpool pas ndeshjes, ai foli sinqerisht për barazimin.

“Pa fituar, ne kurrë nuk jemi të kënaqur,” tha Ai. “Ne bëmë një pjesë të shkëlqyer të parë, pastaj pjesa e dytë ishte 50-50.”

“Ne jemi të kënaqur në një farë mënyre me performancën tonë – si kemi bërë në disa momente të lojës. Por ne duhet të bëjmë shumë më mirë që të jemi në krye të ligës.

Thiago preku zhgënjimin e ekipit për të mos qenë në gjendje të largonte mundësitë që ata krijuan.

Ai vazhdoi: “Ne ishim intensiv, po krijonim mundësitë që na bënin më afër fitores. Kur nuk i kuptuam dhe nuk i bëmë golat, thjesht po e pakësojmë vetëbesimin dhe kjo është arsyeja pse loja ndryshoi pak.

“Në fund, është futboll dhe në disa minuta të lojës je me emocione të larta dhe nganjëherë je i ulët – është pjesë e lojës.”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Qëndrimi pozitiv

Thiago Alcantara

Sidoqoftë, përkundër këtij vlerësimi, reprezentuesi spanjoll tha se Liverpool ka aftësinë sulmuese për t’i tërhequr ata nga patch-i i tyre ngjitës.

“Shikoni djemtë që kemi përpara – jo vetëm tre të mëdhenjtë, le ta themi atë,” shtoi ai.

“Ne kemi Div [Origi], ne kemi Shaq [Xherdan Shaqiri], ne kemi Taki [Takumi Minamino]. Ne kemi shumë lojtarë që mund të shënojnë, njerëz në mesfushë që gjithashtu mund të shënojnë, njerëz nga mbrojtja mund të shënojnë.

“Ashtë çështje e krijimit të shanseve që ne po krijojmë për të qenë efektivë.”

Liverpool shkoni përsëri të enjten në mbrëmje kur ata marrin betejën Burnley.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu