Mbrojtësi i ri adoleshent është bashkuar në huazim përpara një lëvizje të përhershme në verë dhe largohet nga MLS për një tarifë rekord ekskluziviteti

Ndërkombëtar i të rinjve të Shteteve të Bashkuara Bryan Reynolds ka përfunduar lëvizjen e tij në Romë nga FC Dallas.

19-vjeçari është bashkuar me Giallorossi në një marrëveshje fillestare huazimi pasi kaloi një mjekim në Stadio Olimpico të hënën.

Goal raportoi në fillim të këtij muaji se Romët u bënë kryesorë në garën për të nënshkruar Reynolds pasi i ofroi atij një kontratë me vlerë 800,000 € (700,000 £ / 1 milion dollarë) në vit.

Juventusi vendosi të mos përputhte ofertën nga rivalët e tyre të Serie A, dhe i riu tani do të vazhdojë zhvillimin e tij në kryeqytetin italian në vend të Torinos.

Reynolds do të përfundojë një transferim të përhershëm te Roma në verë, me klubin e Futbollit të Major League Dallas që konfirmon se është marrë një tarifë rekord ekskluziviteti.

“Unë e dua shumë këtë lojë dhe jam i ngazëllyer për të ardhmen time,” i tha Reynolds Uebfaqja zyrtare e Dallas.

“Unë jam rritur me FC Dallas dhe nuk do të isha aty ku jam nëse nuk do të kisha mundësi me klubin. Unë jam duke shkuar për të luftuar dhe për të dhënë gjithçka për Romët si unë këtu.

“Unë do të doja të falënderoja tifozët dhe FC Dallas për mbështetjen e tyre. Unë jam shumë i ngazëllyer për të ardhmen time dhe do të mësoj italisht sa më shpejt të jetë e mundur.”

Reynolds filloi udhëtimin e tij profesional me Dallas në vitin 2015, ku kaloi dy vjet në akademi para se të diplomohej në skuadrën e të moshuarve.

Mbrojtësi mori 27 paraqitje për klubin MLS gjatë dy sezoneve të fundit, dhe kontribuoi me gjashtë asistime për kauzën e tyre, por kurrë nuk arriti të hapë llogarinë e tij të shënuar.

Ai filloi 14 ndeshje në vitin 2020 ndërsa Dallas arriti në playoff-in e Kupës MLS, me daljen e tij të fundit që erdhi në një humbje gjysmë-finale ndaj Seattle Sounders në Dhjetor.

Reynolds tashmë ka luajtur për vendin e tij në tre grupe të moshave të ndryshme dhe është shpallur që të depërtojë në skuadrën e ekipit të parë USNMT nëse ai vazhdon në trajektoren e tij aktuale.

Përkrahësit romë do të shpresojnë që Reynolds të mbështesë premtimin që ai tregoi në atdheun e tij duke u vendosur si një i rregullt në përbërjen e Paulo Fonseca gjatë disa muajve të ardhshëm.

Giallorossi u ngjit në vendin e tretë në Serie A pasi pësoi një fitore 3-1 në shtëpi kundër Verona të Dielën, me Gianluca Mancini, Henrikh Mkhitaran dhe Borja Mayoral të gjithë që hynë në fletën e shënimeve.

Skuadra e Fonseca tani është vetëm gjashtë pikë prapa liderit Milan në garën për Scudetto, dhe ata mund të vendosin letrat kredenciale për titullin me një fitore tjetër kundër kampionit në fuqi Juve të Shtunën.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu