Mesfushori i Tottenhamit, Moussa Sissoko ka sugjeruar që një numër klubesh janë të interesuar ta nënshkruajnë atë, por ai po lejon agjentin e tij të zgjidhë të ardhmen e tij.

Kontrata e Sissoko me Spurs zgjat deri në fund të sezonit 2022-23 dhe ai ka treguar se mund të largohet këtë verë.

31-vjeçari u bashkua me klubin verior të Londrës nga Newcastle në 2016. Ai që prej asaj kohe është përdorur kryesisht si lojtar rotacioni nga Mauricio Pochettino dhe shefi aktual Jose Mourinho.

Francezi ndërkombëtar tani po dërgon mesazhe të përziera se ku do të përfundojë.

“Nuk e di [if I will stay]. Kontrata ime përfundon në 2023. Mund t’ju them po, por ne e dimë që gjithçka shkon shumë shpejt në futboll, ”tha ai për beIN Sporte, përmes BrendaFutbol.

“Unë duhet të përpiqem të kem sezonin më të mirë të mundshëm me klubin tim. Në fund të vitit është Kampionati Evropian dhe shpresoj të jem atje.

“Gjërat jashtë, unë e lashë agjentin tim të kujdeset për to. Ka pasur thirrje nga klube të ndryshme, por unë mbetem i përqendruar te Tottenham ”.

Ashtu si në nivelin e klubit, Sissoko ka qenë brenda dhe jashtë ekipit të tij kombëtar. Ai nuk arriti të bënte skuadrën e tyre fituese të Kupës së Botës 2018 por është thirrur vazhdimisht në kohët e fundit.

Ai përballet me një konkurrencë të fortë për një vend në mesfushën franceze, me lojtarët e tjerë të Premier League N’Golo Kante dhe Paul Pogba vetëm dy nga shumë opsione që kombi ka në dispozicion.

Sissoko është qartë i vetëdijshëm për këtë, dhe me kohën e tij të lojës që mbetet në kundërshtim, ai mund të kërkojë një largim.

Tottenham gjithashtu mund të kërkojë të holla ndërsa munden, me mesfushorin që plaket dhe skadimi i kontratës së tij po afrohet.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Shefi Prem admirohet nga shefat e Spurs

Ndërkohë, shefat e klubit, përfshirë kryetarin Daniel Levy thuhet se kanë një admirim për shefin e Leicester Brendan Rodgers mes dyshimeve mbi të ardhmen e Mourinhos.

Spurs u ul në krye të Premier League pas 12 ndeshjeve, por ata që nga ajo kohë kanë pësuar një rënie në formë.

Ata kanë marrë vetëm 12 pikë nga 12 ndeshje dhe kanë rënë në të nëntën, me një lojë në dorë.

Si i tillë, presioni është rritur mbi Mourinho, me spekulimet në rritje se ai mund të përballet me thasë. Sipas Daily Mail, Menaxheri i Foxes, Rodgers është ndër ata që klubi i veriut të Londrës po shikon. Për më tepër, Julian Nagelsmann i RB Leipzig ka admirues në Spurs.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu