Nënshkrimi i rekordit të Tottenhamit, Tanguy Ndombele pranoi se ai donte të largohej nga klubi gjatë verës, vetëm për kryetarin Daniel Levy të ndërhynte.

Mesfushori i Francës u përpoq të adaptohej pas lëvizjes së tij prej 55 milion £ nga Lyon në 2019. Aq sa ai dukej se nuk kishte një të ardhme në veri të Londrës kur luajti vetëm 64 minuta veprim të Premier League pas Projektit të Rinisjes.

Barcelona ishte e gatshme të bënte një lëvizje për të 24-vjeçar, ndërsa Spurs konsideroi Philippe Coutinho dhe Nelson Semedo në shkëmbim.

Sidoqoftë, Jose Mourinho nuk pranoi të hiqte dorë nga mesfushori i talentuar megjithëse. Në të vërtetë, dyshja u takuan për një seancë stërvitore në park gjatë bllokimit për të rritur aftësinë e lojtarit.

Daily Express raporton se Ndombele mbajti bisedime të ngutshme me Levy mbi të ardhmen e tij, me çiftin që përpiqej të ‘arrinte në fund të formës së tij të dobët dhe mungesën e vetëvlerësimit’.

Spurs ‘ këmbëngulja ka paguar, megjithatë, me Mourinho që korri shpërblimet e një Ndombele tjetër këtë sezon.

Ai ka qenë i qetë një nga interpretuesit më të mirë të klubit, por pranoi se gjërat mund të kishin dalë ndryshe.

“Sezoni im i parë ishte i vështirë, e pyeta veten shumë, tani faqja është kthyer,” i tha ai TF1.

“Trueshtë e vërtetë që në një moment të caktuar doja të largohesha, nuk u ndjeva në vendin e duhur. Unë u thashë se doja. Ata nuk donin që unë të shkoja. ”

Në serialin Amazon Prime All or Nothing, Ndombele i tha Levy se po luftonte me jetën në Londër.

“Për tre muaj jam stërvitur fort. Të gjithë thonë se jam stërvitur vërtet mirë. Por nëse nuk luaj do të thotë se duhet të ketë diçka tjetër, ”tha Ndombele sezonin e kaluar kur ishte i ngrirë nga skuadra.

“Nuk jam përqendruar siç duhet të jem. Unë nuk jam 100 përqind. Unë jam një luftëtar. Unë gjithmonë kam luftuar. Unë jam këtu sot sepse kam luftuar. Unë kurrë nuk kam hequr dorë në futboll apo në jetë ”.

Mourinho i paguan meritë Ndombeles

Pas golit të pabesueshëm të Ndombele të lobuar në fitoren e fundit 3-1 në Sheffield United, Mourinho i dha nderim fokusit të ri të lojtarit.

“It’sshtë mentaliteti i lojtarit, vullneti i lojtarit për të stërvitur fort, vullneti i lojtarit për të qenë në dispozicion të ekipit, dëshira e lojtarit për të fituar, për të fituar / punuar një vend në ekip. Dhe lojtari është më i përgjegjshmi, ”tha Mourinho.

“Përgjegjësia e Z. Levy, për mendimin tim, është disa por është minimale në krahasim me lojtarin. Por është e vërtetë, z. Levy besoi në lojtar dhe e shtyu lojtarin. Në disa biseda që ata bënë, se dera ishte e hapur për të.

“Dhe për mua është gjithmonë e njëjta: dera është gjithmonë e hapur. Por lojtari nuk mund të pres që unë të shkoj ta sjell.

“Duhet të jetë që lojtari të ecë nëpër atë derë dhe të vijë në drejtim të asaj që ekipi ka nevojë nga ai. Pra, kredi totale për Tanguy, dhe mendoj se edhe Z. Levy meriton ca “.

LEXO MË SHUMË: Bisedimet konfirmuan ndërsa afrohet dalja e parakohshme e larguar nga Tottenham jashtë vendit

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu