Mesfushori i Aston Villa Morgan Sanson pretendon se ai refuzoi interesin nga Leeds United verën e kaluar – duke pretenduar se nuk ishte koha e duhur që ai të largohej nga Marseille.

Sanson, 26 vjeç, u transferua në Villa Park nga klubi i Ligue 1 me 26 Janar. Ish-asi i Francës Nën-21 nënshkroi një kontratë katër vjet e gjysmë në West Midlands.

Ishte një transferim që çoi në largimin e menaxherit të Marseille Andre Villas-Boas. Ai ishte i zëshëm në kundërshtimin e tij ndaj marrëveshjes, duke e bërë të qartë se ai nuk donte atë të Celtic Olivier Ntcham si një zëvendësim.

Ai priti dorëheqjen e tij, por L’OM hyri i pari dhe deklaroi se ata tashmë kishin shkarkuar trajnerin portugez. Një tarifë prej 14 milion £ u ra dakord midis klubeve, por duket sikur Villa kanë qenë në gjendje të shtyjnë pagesën e tyre përfundimtare.

Detajet e marrëveshjes së transferimit erdhi Villa janë zbuluar këtu.

Sidoqoftë, mund të ketë qenë një histori ndryshe për Sanson, i cili pretendon se ai mund të ishte bashkuar me Leeds para Villa. Mesfushori francez ishte pjesë e skuadrës Villa që fitoi një fitore 1-0 në Elland Road të shtunën në mbrëmje.

Duke folur për një kanal televiziv francez Kanali +, Sanson pranoi në kohën kur nuk donte të largohej nga Franca.

“Unë kam njohur gjithçka në Ligue 1, veçanërisht me Montpellier dhe Marseille,” tha ai. “Kështu që isha në një pikë ku po pyesja: ‘pse të mos shkoj jashtë?

“Që kur isha i vogël, gjithmonë kam pasur një dashuri të veçantë për këtë kampionat (Premier League).

“Aston Villa është një klub i madh në Angli, por mund të ketë qenë një klub tjetër verën më parë.

“Kishte Leeds që ishte shumë i interesuar, por unë ndjeva se nuk ishte koha.”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Kohë interesante për Vilën

Sanson u ble me synimin për të shtuar cilësi të mëtejshme në mesfushë. Ai ende nuk ka dhënë ndonjë kontribut të madh por janë ditët e para dhe koha e tij do të vijë.

Dean Smith sigurisht do të shpresojë që ai të bëjë mirë me të Jack Grealish. Njeriu nga Anglia po shijon një fushatë të shkëlqyer, pasi ka luajtur pothuajse çdo minutë të fushatës së kampionatit të Villa-s derisa dëmtimi e goditi atë kohët e fundit.

Jack Grealish Aston Villa

Ai pranoi se kishte një marrëdhënie të shkëlqyera me Smith. Por burri me tre ndeshje angleze bëri shaka se duke u tërhequr tre minuta nga koha kundër Newcastle e zemëroi atë.

“Unë nuk mund t’i bëj me të vërtetë lavdërim të mjaftueshëm, i vetmi negativ që mund t’i jap është se ai më largoi javën tjetër,” i tha ai Peter Crouch në BT Sport. “Unë isha duke mashtruar, isha i shkatërruar. Kur numri im u rrit, mendova me siguri se ai ka marrë numrin e gabuar atje. ”

LEXO MË SHUMË: Smith pretendon se ylli i Villas do të kishte shijuar të merrte një vlerësim në Bielsa

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu