Mesfushori i Brighton, Yves Bissouma besohet se e sheh Arsenalin si destinacionin e tij të preferuar të transferimit, por Topçinjtë nuk do të lëvizin deri të paktën verën, megjithëse kanë një ‘interes të mirëfilltë’ në Ivorian.

Pavarësisht BrightonPërpjekjet e këtij sezoni, Bissouma ka rënë në sy me performancat e tij komanduese dhe energjike në mesfushë, dhe mendohet se ai po shikuar nga afer nga Liverpool dhe Manchester United ndër të tjera.

Arsenal janë një klub tjetër që janë kredituar me një interes dhe një raport të ri nga Futboll London rithekson se.

Ata sugjerojnë se Topçinjtë janë shumë entuziastë për mundësinë e tërheqjes së tij në Emirates nga bregu i jugut, por nuk mund të justifikojnë një marrëveshje në janar, pasi ata i japin përparësi rekrutimit të një mesfushori qendror më kreativ. Ndërsa Mesut Ozil është afër një daljeje, Emiliano Buendia është besohet të jetë objektivi i tyre kryesor, derisa 90 minuta e kupton se Ryan Christie i Celtic është gjithashtu duke u konsideruar.

Saidshtë thënë se Bissouma është shumë në agjendë të vijnë gjatë verës, megjithatë, dhe Football London buron një ‘mik të ngushtë’ të lojtarit, i cili thotë se 24-vjeçari e sheh Arsenalin si vendin e tij të preferuar të uljes. Aq sa ai do të refuzonte interesin nga diku tjetër për të bërë një lëvizje të ndodhur.

Në fund të muajit të kaluar, menaxheri i Brighton Graham Potter konfirmoi se nuk ka pasur asnjë kontakt zyrtar në lidhje me shërbimet e Bissouma dhe se thashethemet për të ardhmen e tij kanë qenë vetëm ato. Ai shprehu një vendosmëri për të mbajtur një nga pasuritë e tij të çmuara dhe për të siguruar që ai të vazhdojë zhvillimin e tij në Amex.

“Nuk ka pasur asnjë qasje,” i tha ai PA para Krishtlindjeve. “Siç kam thënë më parë, vetëm sepse është në gazetë, nuk do të thotë domosdoshmërisht se është e vërtetë.

“Fokusi im te Yves është mënyra se si mund ta ndihmoj atë të përmirësohet dhe mendoj se ai ka akoma disa përmirësime për të bërë.

“Ky është fokusi im me të, për t’u përpjekur dhe për ta ndihmuar atë të arrijë potencialin e tij të plotë. Ai ka akoma disa punë për të bërë, kështu që ne po përqendrohemi.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu