Liverpool thuhet se do të kërkojë të zbresë një mbrojtës të Ligue 1 para afatit të hënën në orën 11:00, megjithëse një pengesë e madhe e ka vendosur marrëveshjen në rrezik.

Liverpool po synojnë të adresojnë krizën e tyre të dëmtimit në anën e pasme me një palë marrëveshje mbrojtëse.

Një lëvizje buxhetore për Qendërmbrojtësi i Preston Ben Davies është rreshtuar, me një tarifë prej 2 milion £ që thuhet se është rënë dakord.

I riu Sepp Van den Berg do të lëvizte në drejtim të kundërt si huazim, por veprimi mund të mos ndalet këtu.

Sipas Daily Mail, Liverpool ka ‘bëri një qasje’ për mbrojtësin e Marseille Duje Caleta-Car.

Kroati 24-vjeçar ka qenë një interpretues i aftë në Francë që nga transferimi i tij 16 milion £ nga Red Bull Salzburg në 2018.

Lojtari thuhet se u bë subjekt i interesit nga West Ham verën e kaluar, por refuzoi përparimet e tyre me shpresën për të qenë në gjendje të sigurojnë futboll të Champions League diku tjetër.

Caleta-Car thuhet se ka ‘ranë dakord të vijnë’ në Liverpool, megjithëse së pari duhet kapërcyer një hap vendimtar.

Marseja nuk do të sanksionojë një marrëveshje nëse nuk mund të gjejë një zëvendësim të përshtatshëm

Pavarësisht nga kjo kthesë e vonë, Klopp përshkruhet si ‘duke shpresuar se një marrëveshje për Caleta-Car mund të shpëtohet ende’.

Neymar nxit Mbappe që të rrëmbejë Liverpoolin

Kylian Mbappe Neymar PSG TEAMtalk

Ndërkohë, Neymar pranon se ai tani ndihet shumë më i lumtur në Paris Saint Germain dhe i ka kërkuar Kylian Mbappe të nënshkruajë një marrëveshje të re në klub.

Neymar, 28 vjeç, bëri një lëvizje tronditëse në Parc des Princes në verën e vitit 2017. Parisianët i paguan Barcelonës 222 milion € për sulmuesin e Brazilit.

Nuk ka qenë e gjitha me vela e thjeshtë në kryeqytetin francez, me probleme brenda dhe jashtë fushës. Ai ka pësuar disa dëmtime të keqe ndërsa u përplas me lojtarët e tij dhe të opozitës.

Por Amerikani i Jugut vazhdon të shënojë gola, me 83 nga 101 paraqitje në të gjitha garat. Mbappe u transferua në PSG nga Monaco në të njëjtën dritare transferimi si Neymar.

Lexoni historinë e plotë këtu.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu