Ish mbrojtësi i Reds beson se një njeri aktualisht tërheq vëmendjen në Skoci me Rangers ka një “shans të drejtë” për të qenë shefi i ardhshëm në Anfield

Rreshtimi i një pasardhësi të Jurgen Klopp do të jetë një “shqetësim” për të Liverpool, thotë Phil Thompson, por Steven Gerrard shfrytëzon në Rangers sugjeroni që ai të ketë një “shans të drejtë” për të ecur në një rrugë të ndjekur një herë nga Graeme Souness.

Nuk ka shqetësim të menjëhershëm për ata në Anfield kur bëhet fjalë për ndryshime menaxheriale.

Klopp, i cili e ka udhëzuar klubin drejt Liga e Kampioneve dhe Premier League triumfon, është lidhur me një kontratë deri në verën e vitit 2024.

Shpresa është se ai do të japë shumë më shumë trofe para se të paketojë bagazhet në Merseyside, por numërimi për largimin e tij të pashmangshëm ka filluar.

Prej disa kohësh është sugjeruar që Gerrard do të jetë i radhës në radhë, me ish-kapitenin e Liverpool aktualisht duke ndjekur një titull historik të Kryeministrisë Skoceze në Ibrox.

Thompson pret që 40-vjeçari të jetë në mendimet e Reds, me Souness – një tjetër ish-kapiten në Anfield – pasi ka treguar se kthimet emocionale në Merseyside mund të bëhen pas prerjes së dhëmbëve të trajnerit në Glasgow.

“Nëse do të ishte mjaft e mirë për Graeme Souness të merrte punën e tij të parë menaxheriale në Rangers dhe më pas ta largonte Liverpoolin, do të mendoja se Steven kishte një shans të mirë për të pasuar Jurgen Klopp në Liverpool”, tha Thompson Podkast i Paddy Power nga goja e kalit.

“Rangers ishin në një pozitë më të mirë kur Graeme hyri atje sesa ato që ishin nën Stevie. Dhe kur Klopp nënshkroi atë kontratë të re, të nesërmen, ja, Stevie Gerrard nënshkroi një kontratë të re me Rangers për të njëjtin vit.

“Gjëja me Stevie është që ai mori një punë shumë të vështirë në Rangers. Nuk ishte e lehtë të hyje atje me suksesin e Kelt.

“Kisha frikë për të, sepse mendoja se ata ishin aq larg sa do të duheshin pesë deri në shtatë vjet para se të mund t’i ndryshonit gjërat vërtet. Por Celtic u bë disi i ngathët dhe Stevie ka rekrutuar shumë mirë.

“Pra, ai është padyshim ai që vjen në mendje kur bëhet fjalë për menaxherin e ardhshëm të Liverpool. Por ai gjithashtu kishte dy vjet si trajner i të rinjve në Liverpool, shikoi si punonte Jurgen, si stërvitej dhe stërvitej, kështu që ai kishte një pasqyrë të mirë se si i bën gjërat Klopp – gjë që do ta ndihmojë atë të shkojë përpara, sepse nuk do të dëshironit të devijoni shumë nëse zbritni këtu.

“Para se të fillonte në Ibrox, Stevie më kërkoi të kisha një fjalë me ndihmësin e tij, Tom Culshaw, i cili po shkonte në Rangers me të – dhe unë i thashë atij ‘besim te Stevie, kurrë mos e lësh kurrë, kurrë mos fol pas shpinës së tij , madje edhe nëse mendoni se ai nuk do ta zbulojë, ju duhet t’i jepni atij 100% besim, dhe ai do t’ju kthejë atë ‘.

“Kam frikë për kohën e Liverpool nën Klopp. E di që kemi akoma edhe disa vite të këtij djali. Unë kurrë nuk kam menduar për menaxherët, ata kanë ardhur dhe shkuar, dhe kurrë nuk jam shqetësuar vërtet. Ne do të jemi gjithmonë atje ose aty pranë.

“Unë shqetësohem për ne nëse dhe kur Jurgen shkon – sepse ai na ka dhënë diçka shumë të veçantë. Nëse Liverpool vazhdon, siç shpresoj, duke fituar trofe, do të jetë e vështirë të ndjek Klopp. ”

Ndërsa Gerrard ka udhëzuar Rangers 19 pikë larg rivalëve të tij Celtic në betejën për epërsinë e brendshme në Skoci, Klopp ka parë që skuadra e tij e Liverpoolit të kalojë tre ndeshje pa fitore për të lejuar që paketa e ndjekjes së Premier League të mbyllet në mbrojtjen e kampionëve.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu