Liverpool po garon me kohën për të nënshkruar një mbrojtës para afatit të hënë me Jurgen Klopp duke pretenduar se skuadrat “duan para të çmendura”.

Kampionët, sipas Klopp, kanë qenë të pafat me një tërësi dëmtimesh që kanë shkatërruar mbrojtësin e Klopp.

Dështimi për të zëvendësuar Dejan Lovren u pa si një gabim nga disa, por prapë lista e dëmtimeve të Klopp ka qenë e tmerrshme.

Të fundit që janë bashkuar me të plagosurit në këmbë në Anfield janë Fabinho dhe Joel Matip. Braziliani kurrë nuk e bëri fillimin kundër Tottenham pasi mori një dëmtim të muskujve, ndërsa Matip u zëvendësua në gjysmëlojë në fitoren 3-1.

Me Virgil van Dijk dhe Joe Gomez të përjashtuar tashmë për një kohë të gjatë, opsionet e Klopp janë ngushtuar. Jordan Henderson ka plotësuar në mënyrë të admirueshme, por Klopp ka pranuar se ata po kërkojnë një “zgjidhje” nga jashtë.

Duket se ka pasur një ndryshim në qëndrim nga klubi. Më parë Klopp është distancuar nga bisedimet për nënshkrimet.

Por të Premten ai tha: “Mendimet e mia nuk ndryshuan, fjalët e mia mund të kishin.

“Theshtë e njëjta situatë si më parë. Ne punojmë për këtë, ne nuk kemi gjithmonë trajnime dhe konferenca për shtyp. Nëse nuk flemë, ne punojmë. Kjo është ajo që kemi bërë gjatë gjithë kohës. Do ta shohim. Ka të bëjë me një zgjidhje, dhe kjo është ajo për të cilën po punojmë. ”

Michael Edwards ka studiuar një listë të synuar këtë muaj, por Klopp thotë se të gjithë janë të vetëdijshëm për nevojën e tyre.

“Ju e dini situatën me gjysmën e qendrave atje,” tha Klopp. “Ju i dini klubet ku luajnë pjesët e qendrës. Ju i dini klubet ku ato janë padyshim interesante sepse të gjithë flasin për to. Më tregoni nëse një prej këtyre klubeve ka nevojë për para dhe duhet të shesë një lojtar? Dhe nëse kanë nevojë për para, atëherë ata duan para të çmendura.

“Si një tifoz i futbollit mund të ulesh në shtëpi dhe të mendosh,” Ata duhet të bëjnë diçka “. Por nuk funksionon kështu. ”

Sapo Klopp i tha këto fjalë të Premten në konferencën e tij për shtyp të Kirkby, lojtarët u lidhën me klubin.

Më së shumti kapiten i SHBA Aron Long nga New York Red Bulls.

Telegrafi raporton se “shumica e tyre u rrëzuan menjëherë nga klubi”.

Gazeta pretendon gjithashtu një emër – qendërmbrojtësi gjerman i Arsenalit, Shkodran Mustafi – “nuk u shkarkua aq menjëherë”.

Mustafi, i cili ka bërë mbi 100 paraqitje në Premier League, ka luajtur vetëm nëntë herë në të gjitha garat për burrat e Mikel Arteta këtë sezon.

Shkodran Mustafi TEAMtalk

Sipas Futboll London, Arsenal janë në bisedime me Mustafin për zgjidhjen e hershme të kontratës së tij. Ekspert Jermaine Jenas mendon se Mustafi mund të jetë përgjigjja për Liverpool.

Raporti shton se Arteta dëshiron që përfaqësuesi gjerman të shkojë të lirojë hapësirë ​​për nënshkrime të reja.

Kontrata e lojtarit do të skadonte gjithsesi në qershor. Duke pasur këtë në mendje, nuk do të ishte një humbje e madhe financiare për Topçinjtë.

Dhe ai mund t’i përshtatet faturës për Klopp si një rregullim afatshkurtër. Klopp mendohet të preferojë një lojtar i cili do të jetë një perspektivë afatgjatë, por duart e tij mund të jenë të lidhura.

“Ne e shohim situatën,” tha Klopp. “Ne kemi humbur ndoshta dy nga pjesët më të mira të qendrës në të gjithë tregun në një periudhë prej gjashtë ose shtatë javësh. Për tërë sezonin. Kjo është masive. Dhe pastaj hapet tregu i transferimeve dimërore dhe të gjithë thonë, ‘Tani mund të bësh diçka’.

“Ne përpiqemi. Ne e shohim situatën. Ne nuk i mbyllim sytë ”.

Kosto apo cilësi?

I pyetur nëse ai shqetësohej më shumë për koston apo cilësinë, Klopp shtoi: “A mund t’i ndani këto dy gjëra?

“Unë nuk jam i sigurt që ka një mbrojtës qendror prej 80 milion £ për momentin dhe një klub mendon,” Ne mund të marrim 80 milion £ për të kështu që do ta shesim atë “.

“Nuk mendoj se është kështu. Në të vërtetë, pak a shumë unë di. Ky kalibër i lojtarëve skuadrat nuk do t’i shesin ato tani. Janë të dyja. Ne duhet të gjejmë lojtarin e duhur dhe atë që i përshtatet situatës sonë financiare, kjo është gjithashtu e qartë. “

Henderson ka të ngjarë të rreshtohet në katërshën e pasme kundër West Ham me Nat Phillips ose Rhys Williams pa përvojë përkrah tij.

Ky do të jetë partneriteti i tyre i 15-të i mbrojtjes qendrore të këtij sezoni

“Për të luajtur sezonin tuaj më të mirë duhet të jeni me fat. Ju duhet fat me dëmtimet ”, tha Klopp. “Për ne situata është e tillë. Ne nuk jemi me fat në këto momente por gjithsesi të gjithë presin që ne të luajmë sezonin tonë më të mirë. Okshtë në rregull, por gjithashtu duhet të gjejmë zgjidhjen për të fituar ndeshjen e ardhshme të futbollit dhe për ta bërë sezonin sa më special.

LEXO MË SHUMË: Carragher lëshon paralajmërim për Gerrard të lidhur me Liverpool

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu