Ashtë një kohë mjaft e keqe për të qenë menaxheri i Real Madridit, Zinedine Zidane, i cili është përsëri nën presion pas një vargu rezultatesh të dobëta.

Los Blancos rrëzoi Superkupën dhe Copa del Rey, ndërsa një humbje 2-1 ndaj Levante e la Realin dhjetë pikë prapa drejtuesve të La Ligas Atletico Madrid (i cili gjithashtu ka një lojë në dorë), dhe kjo shkakton raportet se Zidane është pothuajse sigurisht do të pushohen nga puna në fund të sezonit.

Zinedine Zidane
Puna e Zidane është nën kërcënim | Nxit imazhe / Getty Images

Shtypi spanjoll nuk ka tërhequr saktësisht ndonjë grusht kur diskuton për të ardhmen e Zidane, dhe duket sikur E vërtetë shefi është lodhur nga të gjitha.

“A jeni serioz? Çdo ditë unë jam jashtë, dhe ju e dini atë,” tha Zidane (përmes ESPN) kur u pyet nëse ai ishte shumë mbrojtës si nga ekipi ashtu edhe nga ai vetë. “Vitin e kaluar ne fituam kampionatin.

“Ne e bëmë. Real Madrid … Vitin tjetër ata do të duhet të bëjnë gjëra, të bëjnë ndryshime ndoshta. Por këtë vit ne kemi të drejtë të luftojmë. Le të luftojmë.

TOPSHOT-FBL-ESP-LIGA-READ MADRID-VILLARREAL
Zidane dëshiron që t’i jepet më shumë kohë | GABRIEL BOUYS / Getty Images

“Ne e fituam kampionatin vitin e kaluar, jo dhjetë vjet më parë. Tregoni pak respekt për këtë. Ju [journalists] thuaj shume gjera. Por ju duhet të merrni përgjegjësinë. Më thuaj në fytyrë: dua të shkosh. Ne duam që ju të shkoni. Por duhet ta thuash, jo pas shpinës time.

“Unë jam përgjegjës për këtë skuadër. Nëse gjërat nuk funksionojnë, duhet të shikosh se kush është përgjegjës. Vitin e ardhshëm, me siguri diçka do të duhet të bëhet. Por këtë vit kjo skuadër meriton të vazhdojë”.

Zidane kohëve të fundit u desh të kalonte dy javë në vet-izolim pasi ishte testuar pozitivisht për COVID-19, dhe shefi rrëfeu se koha e tij e mbyllur nga bota nuk i bëri asnjë mendje asnjë favor.

“Një ditë jam jashtë, ditën tjetër jam brenda, ditën tjetër ne barazojmë ose humbasim dhe unë jam jashtë,” vazhdoi ai. “Sa herë që luajmë një lojë të keqe, më pyesin për këtë. Unë nuk e meritoj atë trajtim.

“Unë jam pak i zemëruar, unë kam qenë i mbyllur në një kafaz për dy javë dhe pres të dal dhe të tregoj se do të luftoj deri në fund.”

Asgjë si një shpirt luftarak Zizou, e?

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqeni atëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu