Orari i ndeshjeve për Kupën 2021 ATP, ngjarja me 12 vende që luhet në Melbourne Park nga 2-6 Shkurt, u la të hënën. Datat e turneut janë tërhequr 24 orë prapa për të lejuar lojtarët në karantinë mundësitë më të mira të përgatitjes dhe stërvitjes.

Shikoni Programin Ditor të Turneut

Novak Djokovic, Rafael Nadal, Dominic Thiem dhe Daniil Medvedev të gjithë do të fillojnë fushatat e tyre në 2021 në Ditën 1 të ngjarjes. Në seancën ditore, kampioni në mbrojtje Serbia do të hapë ofertën e saj për një titull të dytë radhazi kundër Kanadasë në Rod Laver Arena dhe Austria do të përballet me Italinë në John Cain Arena.

Në veprimtarinë e vitit të kaluar, Serbia kapërceu Kanadën 3-0 në fazat e nokautit. Barazimi prodhoi një nga ndeshjet më të paharrueshme të ngjarjes, kur Djokovic tejkaloi Denis Shapovalov në një barazim të caktuar në fund. Ata janë vendosur për një ndeshje të kthyeshme si lojtarët Nr.1 ​​të vendit të tyre të vetëm.

Në seancën e mbrëmjes, finalisti i vitit 2020 Spanja do të përballet me Australinë në Rod Laver Arena. Rafael Nadal dhe Alex de Minaur do të takohen përsëri në teke pas gjysmëfinales së vitit të kaluar, kur Spanja fitoi 3-0. Rusia, e cila arriti në gjysmëfinale në Kupën ATP përuruese, do të fillojë ofertën e saj për titull kundër Argjentinës. Të dy vendet u takuan në fazat e nokautit vitin e kaluar, me Rusinë që fitoi një fitore 3-0.

Një ndeshje individuale për të shikuar përfshin numrin 2 të Botës Nadal kundër kampionit të Nitto ATP Final 2019 Stefanos Tsitsipas, i cili do të zhvillohet kur Spanja përballet me Greqinë në seancën e mbrëmjes të Enjten 4 Shkurt.

Gjermania, Greqia, Franca dhe Japonia do të luajnë lidhjet e tyre të para të turneut në Ditën 2. Çdo barazim do të përbëhet nga tre ndeshje me lojtarët Nr.2 teke që garojnë para teke Nr.1, pasuar nga një ndeshje dyshe.

Shikoni Programin e Ndeshjeve 2021

Programi i ATP Cup 2021

Data Koha Arena Ndeshje 2 Shkurt 10:00 Rod Laver Arena Grupi A

Serbia v Kanada John Cain Arena Grupi C

Austri v Itali 17:30 Rod Laver Arena Grupi B

Spanjë kundër Australisë John Cain Arena Grupi D

Rusia kundër Argjentinës 3 Shkurt 10:00 Rod Laver Arena Grupi A

Gjermani v Kanada John Cain Arena Grupi C

Italia kundër Francës 17:30 Rod Laver Arena Grupi B

Greqi v Australi John Cain Arena Grupi D

Rusi v Japoni 4 Shkurt 10:00 Rod Laver Arena Grupi A

Serbia kundër Gjermanisë John Cain Arena Grupi C

Austria kundër Francës 17:30 Rod Laver Arena Grupi B

Spanjë kundër Greqisë John Cain Arena Grupi D

Argjentina kundër Japonisë 5 Shkurt 17:30 Rod Laver Arena Gjysmëfinale 1

Fituesi Grupi A v Fituesi Grupi D John Cain Arena Gjysmë-Finale 2

Fituesi Grupi B v Fituesi Grupi C 6 Shkurt 17:30 Rod Laver Arena Finale

Fituesi SF 1 v Fituesi SF 2

->

Tri ditët e hapjes së turneut do të shfaqin 12 lidhje të fazës së grupeve, me katër fituesit e grupeve që kalojnë në gjysmë-finale. Gjysmëfinalet do të mbahen njëkohësisht të Premten, para se të dy finalistët të takohen në ndeshjen e kampionatit të së Shtunës.

Për të garantuar sigurinë e të gjithë klientëve në vend, rrethina e Parkut të Melburnit do të ndahet në zona të ndryshme.

Spektatorët që dëshirojnë të shikojnë ndeshjet e Grupit A dhe Grupit B të Kupës ATP do të duhet të blejnë një biletë të Rod Laver Arena Zone ndërsa një biletë Zona Arena John Cain Arena kërkohet për ndeshjet e Grupit C dhe Grupit D.

Çmimet e biletave në fazën e grupeve janë 20 dollarë për të rriturit dhe 5 dollarë për fëmijë dhe dalin në shitje të Enjten 28 Janar në 12.00 pasdite AEDT përmes Ticketmaster.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu