Zverev: Adelaide Bubble ishte një gabim

Aleksandër Zverev krediton Tenis Australia për vendosjen e protokolleve të sigurisë Coronavirus që bëjnë të mundur Australian Open.

Akoma, gjysmëfinalisti Australian Open i vitit 2020 e quajti karantinën e veçantë për yjet në Adelaide “gabimin e vetëm të vërtetë”.

Kirgios: Unë nuk e humba vërtet lojën fare

Duke folur për mediat përpara Kupës ATP të javës së ardhshme në Melbourne Park shtëpinë e Australian Open, Zverev tha se flluska e Adelaidës u dha një avantazh të padrejtë yjeve, përfshirë numrin 1 të botës Novak Djokovic, Rafael Nadal dhe Dominic Thiem, të cilëve u dhanë më shumë kohën e praktikës.

“Mendoj se ndoshta i vetmi gabim i vërtetë që ishte ishte gjëja Adelaide për lojtarët më të mirë,” i tha Zverev mediave në Melbourne Park. “Për shkak se ata morën më shumë kohë praktikë, ata morën më shumë liri. Por përveç kësaj, karantina dhe fluturimet, ne duhet ta pranojmë atë.

“Ne duhet ta kuptojmë që Australia nuk ka aspak raste COVID përveç ne tenistëve dhe nuk duhet të ankohemi shumë për rrethanat.”

Finalisti i US Open është planifikuar të luajë me numrin 1 kanadez Denis Shapovalov në hapjen e Kupës ATP të Gjermanisë kundër Kanadasë te merkuren tjeter.

Nr.7 i botës gjithashtu pranoi se ai ishte “shumë i befasuar” nga vendimi i David Ferrer për të dhënë dorëheqjen si trajner i tij në fund të sezonit 2020. Zverev tha se babai i tij, Alexander Zverev, Sr., dhe vëllai Mischa Zverev janë duke punuar me të dhe ai beson se ai mund të fitojë një vajzë të madhe me stafin e tij të trainimit të familjes.

“Në atë kohë unë isha shumë i befasuar me vendimin në një farë mënyre, por unë duhet të respektoj arsyet,” tha Zverev. “Unë nuk mendoj se ka kuptim për mua të kërkoj ndonjë të ri gjatë COVID-19. Unë mendoj se kemi lënë gjithçka të hapur me Davidin.

“Unë mendoj se me babanë tim dhe me vëllain tim më të përfshirë tani, unë kam një ekip të shkëlqyeshëm trainues. Unë mendoj se mund të fitoj turne të mëdha me atë staf trainues që kam”.

Kredi fotografike: Andrew Ong / USTA / US Open Facebook

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu