Alex De Minaur konfirmon marrëdhënien me Katie Boulter

Pranvera është në ajër dhe lulëzon romanca në qark pro.

Aleks de Minaur festoi Ditën Ndërkombëtare të Gruas duke nderuar zonjën e tij udhëheqëse, WTA pro Katie Boulter. 22-vjeçari Aussie konfirmoi marrëdhënien e tij me britanikun 24-vjeçar me këtë postim në Instagram.

Më shumë: Federer shpreson se mund të befasojë vetveten

Duke ndarë një pamje në plazh të çiftit që rrezaton, di Minaur shkroi “Gëzuar ditën ndërkombëtare të grave !! Veçanërisht për këtë, nuk ju shqetësoj” duke e shënuar Boulter në postimin e tij.

“Mendoj se edhe ju jeni mirë”, u përgjigj Boulter në postimin e zemrës së saj duke shtuar një zemër dashurie dhe duke puthur emoji për të ndarë dashurinë në lumturinë universale të emoji.

Postimi i De Minaur në Instagram vjen pas disa javësh spekulimesh për statusin e çiftit.

Kohët e fundit, ata janë mbledhur në komentet në Instagram.

Kur Boulter postoi këtë imazh, de Minaur u përgjigj “Shkon për një shëtitje vetëm për të marrë një foto”

Gjatë Australian Open, de Minaur festoi fitoren e tij në raundin e dytë të seteve të drejta duke shkruar inicialet e të dashurës së tij, “KT” në lentet e aparatit.

Kjo romancë e yjeve të rinj fotogjenikë ka qenë e mirë për të dy lojërat e tyre.

23-vjeçari de Minaur mundi David Goffin dhe Alexander Bublik njëra pas tjetrës për të fituar titullin e tij të katërt në karrierë në hapjen e sezonit të Antalias. Boulter mundi Coco Gauff dhe mori një nisje Naomi Osaka në turneun e akordimit Gippsland Trophy Australian Open të luajtur në Melbourne Park.

Krediti i fotografisë: Katie Boulter Instagram @katiecboulter

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu