Aleksandër Zverevjeta personale dhe profesionale vazhdojnë të vazhdojnë në një gjendje fluksi. Gjermani njoftoi se ai është ndarë me TEAM8, agjencia që mori drejtimin e tij dhe e cila Roger Federer zotëron një aksion pronësie në.

Express Tenisi

“Një mosmarrëveshje juridike gati dy-vjeçare me ish-agjentin tim më në fund erdhi në një zgjidhje të suksesshme,” tha Zverev në Instagram. “Kështu që unë kam kaluar një kohë të gjatë duke menduar për strategjitë e mia afatshkurtra dhe afatgjata që do të shkojnë përpara.”

Gjermani thotë se ai do të “kthehet në rrënjët e tij” dhe do ta ndihmojë familjen e tij ta ndihmojë atë në stërvitjen e tij, si dhe vëllain e tij Mischa dhe Sergei Bubka, të cilët do të ndihmojnë me menaxhimin e tij.

Zverev, aktualisht i renditur në 7 në botë, kohët e fundit u nda nga trajneri David Ferrer pas një viti të trazuar që e pa atë të kishte sukses në fushë, ku ai arriti finalen e tij të parë Grand Slam në US Open. Por jeta e tij jashtë gjykatës u prish nga polemikat. Ish e dashura e Zverevit Brenda Patea njoftoi se ishte shtatzënë me fëmijën e tij në të njëjtën kohë kur një tjetër ish, Olga Sharypova, doli në publik me pretendimet e abuzimit në familje kundër gjermanit.

Gjermani vazhdon të mohojë pretendimet e abuzimit, dhe me sa duket po punon drejt një të ardhme me Patea, me të përfshirë si baba.

23-vjeçari postoi në Instagram në lidhje me akuzat në tetor.

Pse Olga po i bën këto akuza tani, thjesht nuk e di, “shkroi ai, duke i quajtur pretendimet e saj” të pabazuara “.

“Unë me të vërtetë shpresoj që të dy ne të gjejmë një mënyrë për t’u marrë përsëri me njëri-tjetrin në një mënyrë të arsyeshme dhe të respektueshme.”

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu