Tiley: Asnjë ndryshim në formatin AO

Burrat do të vazhdojnë distancën në Melburn.

CEO i Australian Open Craig Tiley njoftoi se AO do të ruajë traditën e Grand Slam të ndeshjeve më të mira për pesë grupe për meshkuj.

Më shumë: Synimi i Gjokoviç për të lehtësuar kufizimet është shkatërruar

Disa lojtarë kishin hedhur idenë e shkurtimit të ndeshjeve të javës së parë të AO në tre setet më të mira, duke pasur parasysh faktin se 72 lojtarë po shërbejnë karantinë të vështirë në Melburn, gjë që i pengon ata të lënë dhomat e hotelit për të praktikuar.

Tiley i tha Nine Network se formati i ndeshjes AO nuk do të ndryshojë.

“Ne jemi një turne Grand Slam,” tha Tiley për Nine Network. “Rregulli është tre grupe fituese për burra dhe dy grupe fituese për gratë. Ne nuk do ta harrojmë atë.”

Kredia e fotografisë: Geti

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu