Pas një muaji stërvitje me Rafael Nadal dhe Xhaxhain e Nadalit në Akademinë e Akademisë Rafael Nadal në Mallorca, Felix Auger-Aliassime ka vendosur synimet e tij për t’u bërë një lojtar i Top 10 në 2021.

Express Tenisi

“Unë padyshim që dua të vazhdoj të përmirësohem,” tha 20-vjeçari Kanadez. “Kam ardhur këtu për të stërvitur fort dhe për të arritur një nivel tjetër. Do të më pëlqente të isha në Top 10 dhe të isha pjesë e Nitto ATP Finale vitin e ardhshëm. Mendoj se kam atë që duhet në mua dhe tani duhet të bëj mirë, të bëj punë dhe të luaj ndeshje të mira. “

Lexoni gjithashtu: Felix Auger-Aliassime është e Ardhmja Nr.1, Thotë McEnroe

Auger-Aliassime, i cili pretendoi titullin e tij të parë në dyshe të ATP në nëntor në Paris Masters, do të duhet të përmirësohet me rekordin e tij të jetës 0-6 në finalet e ATP në një moment. Ai luajti – dhe humbi – tre finale në 2020, dhe gjithashtu humbi të pesë ndeshjet e tij kundër Top 10 (ai është 2-13 gjatë gjithë jetës kundër Top 10).

“Unë duhet të përmirësoj dhe të luaj tenis mirë javë pas jave me angazhim të mirë dhe intensitet të mirë çdo javë,” tha Auger-Aliassime. “Nëse mund ta bëj atë, unë do t’i jap vetes shanse për të arritur qëllimin tim.”

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu