Babolat Launch Pure Aero Rafa

2021 na sjell lumturinë e tenisit: Të Rafael Nadal raketa e parë e nënshkrimit dhe çanta që përputhet.

Ai ktheu kokën gjatë gjithë Roland Garros vjeshtën e kaluar, veçanërisht kur mbreti i argjilës festoi fitoren e tij të 20-të Grand Slam duke tundur atë në ajër, dhe tani Babolat Pure Aero Rafa, Raketa e parë e nënshkrimit të Rafael Nadal dhe çanta e saj që përputhen janë në shitje.

Raket i pastër Aero Rafa u zhvillua në bashkëpunim me 13 herë kampionin e Roland Garros nga Babolat, i cili e ka furnizuar atë me pajisje që nga fillimi i karrierës së tij në tenis. Dizajni i tij grafik ekskluziv i ri përputhet me personalitetin dhe lojën dalluese të lojtarit. Nadal zgjodhi një kombinim të ngjyrave të ngrohta, shpërthyese me tonet mbizotëruese të verdhës, vjollcës dhe portokallisë. Emri i lojtarit, RAFA, me shkronja të mëdha, dhe modeli, Pure Aero, bien në sy me shkronja të purpurta në fyt.

“Më pëlqen ngjyra e fuqishme, e ndritshme dhe më pëlqen kjo raketë, padyshim që jam unë,” tha Nadal. “Ne kemi punuar me Babolat për ta realizuar atë. Dhe unë jam vërtet i kënaqur me të. Importantshtë e rëndësishme të ndihesh mirë në fushë. Shpresoj shumë që lojtarët ta shijojnë atë.”

Dhe meqenëse ka vetëm një Rafa, ai është gjithashtu i vetmi lojtar profesionist në qark që përdor raketë, duke u dhënë tifozëve një mundësi unike të ndihen edhe më afër kampionit të tyre të preferuar.

Nadal

Specifikimet e Pure Aero Rafa janë të njëjta me ato të rregullta Pure Aero. I shpikur në 2005 nga Babolat për të mbështetur Nadalin dhe lojtarët nga ekipi i tij profesional në përpjekjen e tyre për të arritur performancën përfundimtare, Aero është raketa kryesore e fuqishme e përshtatur posaçërisht për ngritjen ekstreme, e cila përveç kornizës së parë aerodinamike në botë, mbështet lojën ofenduese dhe i shtyn kundërshtarët prapa vijës fillestare.

Një raketë Babolat Pure Aero, modeli kryesor i markës franceze, shitet çdo dy minuta në të gjithë botën! Ky vit premton edhe më shumë entuziazëm për Rafën ndërsa ai merr përsipër sfidën e madhe të sigurimit të titullit të tij të Grand Slam në 21-të rekord, edhe një herë me racet e tij Babolat Pure Aero në dorë.

Express Tenisi

“Pasioni, përkushtimi dhe këmbëngulja e Rafës nuk mund të krahasohen”, thotë Antoine Ballon, Drejtor Sporti i Tenisit në Babolat. “Ai rishkruan vazhdimisht historinë e tenisit dhe është vetëm disa inç larg një rekord të pabesueshëm. Për të shënuar 20 vjet të partneritetit të tyre historik, Babolat donte të krijonte një raketë të veçantë që thekson angazhimin e markës ndaj këtij lojtari të jashtëzakonshëm dhe lejon tifozët në të gjithë botën të mbështesin kërkimin e tij për të arritur performancën përfundimtare. “

Raketa do të jetë në dispozicion në versione për të rritur dhe të rinj (Pure Aero Rafa JR 26). Gama përfshin një çantë speciale që përputhet me një kapacitet për 12 raketa.

Kredia e fotografisë: Babolat

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu