Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E martë 4 maj 2021

Barbora Strycova njoftoi shtatzëninë e saj në mars, dhe tani, pas shumë soditjesh, ylli çek ka vendosur të tërhiqet nga sporti.

Express Tenisi

Strycova, një ish Nr.1 ​​i Botës në dyshe dhe një Nr.16 Botërore në teke, dha lajmin në Twitter të Martën.

“Siç mund ta keni dëgjuar, unë njoftova pensionimin tim nga tenisi profesionist sot,” shkroi Strycova në mediat sociale. “Ndihet e çuditshme. Deri tani tenisi ishte e vetmja botë që unë njihja. Unë gjithmonë kam pasur dashuri të madhe për këtë sport të mahnitshëm. Edhe përmes gjithë dhimbjes, lotëve, heqjes dorë dhe djersës, të gjitha momentet dhe fitoret e mëdha ia vlenë. ”

Strycova thotë se ajo kurrë nuk dëshironte të dilte në pension gjatë një pandemie dhe premtoi se do të kthehej për të luajtur një ndeshje më shumë për tifozët e saj.

“Unë kurrë nuk kam planifikuar ta përfundoj karrierën time gjatë një pandemie,” tha ajo. “Sidoqoftë, disa momente në jetë thjesht nuk mund të planifikohen, dhe unë jam jashtëzakonisht e ngazëllyer për rolin tim të ardhshëm si nënë. Nuk dua të them se do ta pranoj faktin që nuk e luaja ndeshjen time të fundit para një publiku. Sapo të jetë e mundur, unë do të luaj një ndeshje të fundit para jush. ”

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu