Barty në pension Strycova: Ferri i një zogu

Ata që pretendojnë se jeta është e vetmuar në majë, ndoshta kurrë nuk janë shoqëruar me ta Barbora Strycova.

Ish-numri dy i botës në dyshe, Strycova, e cila është shtatzënë, njoftoi dje daljen në pension të saj zyrtare nga qarku pro.

Më shumë: Barbora Strycova njofton pensionin

Sot, bota Nr. 1 Ashleigh Barty i dha homazh Strycova si një konkurrent i ashpër dhe i respektuar dhe prani e ndritshme dhe me flluska në dhomën e zhveshjes.

“Ferr i një zogu”, tha Barty për Strycova. “Seriozisht, kjo më bëri të buzëqesha kur pashë që ajo njoftoi se është shtatzënë. Unë mendoj se është një kapitull i ri i pabesueshëm për të.

“Ferri i një personi, dikush që ishte gjithmonë i ndritshëm, me flluska, mbante zemrën në mëngë në fushë por ndoshta ishte një nga më të respektuarit në dhomën e zhveshjes.”

Në të vërtetë, Strycova, e cila arriti një rang të lartë në karrierë në numrin 16 në 2017 dhe arriti në gjysmëfinalet e beqareve Wimbledon 2019 (pasi iu përkul Barty në gjysmëfinalet e Birmingham javë më parë), ishte një mjeshtër i të gjitha disiplinave.

Megjithëse qëndron 5’5 “, Strycova, si Barty, mund të shërbejë dhe të luajë me top dhe të luajë tenis në të gjitha fushat. Pronari i 31 titujve në dyshe, përfshirë fitimin e Wimbledon 2019 me Hsieh Su-Wei, Strycova ishte një luftëtar i respektuar i gurtë , Tha Barty.

“Vërtetë vendosi tërësinë e saj, nxirre veten në fushë në një mënyrë ku e di se ajo kurrë nuk la asgjë atje, por gjithashtu do të të shikonte në sy, të jepte dorën, do të thoshte” Bravo “ose” Shumë mirë “,” Barty tha “Unë mendoj se një pjesë masive e llojit të saj të karrierës ishte se ajo gjithmonë ishte gjithmonë në betejë, teke, dyshe, e përzier, ju e quani atë.

“Ajo ka arritur kaq shumë në karrierën e saj. Ajo ka pasur një karrierë fenomenale dhe sigurisht dikë që do të jem i trishtuar që nuk do ta shoh rreth dhomës së zhveshjes, por me të vërtetë, me të vërtetë i entuziazmuar për të dhe kapitulli i saj i ardhshëm duke u bërë një mama. Ajo do të shkëlqejë në këtë, Jam i sigurt.”

Krediti i fotografisë: Steve Pisano / Wikimedia Commons

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu