Barty Set Për Kthimin Adelaide

Adelaide do të presë një Parti Barty javën e ardhshme.

Nr 1 botëror Ashleigh Barty do të bëjë kthimin e saj të shumëpritur të Premten, 29 Janar në yllin e mbushur Një ditë në ekspozitën bamirëse Drive në Qendrën e Tenisit Memorial Drive në Adelaide.

Tiley në Adelaide: Natyra e Biznesit

Ekspozita një ditore do të luajë bashkë me numrin 1 të botës, Novak Djokovic, Rafael Nadal, Serena Williams, Naomi Osaka, Simona Halep, Dominic Thiem dhe Jannik Sinner.

Kolektivisht, ata sjellin 67 kampionate Grand Slam në sy.

Ngjarja e ekspozitës do të ndahet në dy seanca për të zvogëluar numrin e tifozëve në përputhje me protokollet qeveritare të sigurisë.

Do të ketë dy ndeshje teke në secilën seancë – dhe ndoshta edhe disa dyshe të përziera.

Do të jetë paraqitja e parë në gjyq e Barty pasi ajo humbi nga Petra Kvitova në gjysmëfinalet e Doha në shkurt, 2020.

Një vit më parë, Barty mundi Dayana Yastremska për të fituar titullin e saj të tetë në karrierë në Adelaide. Ajo arriti në gjysmëfinalet e Australian Open duke iu përkulur kampiones eventuale Sofia Kenin dhe dukej e gatshme për një sezon tjetër të madh.

Pastaj erdhi pandemia e koronavirusit, e cila mbylli sportin deri në gusht. Kur rinisi qarku pro, Barty mbeti në shtëpi në Australi.

Tani, ajo do të rikthehet para tifozëve vendas.

“Unë pres që të luaj ndeshjen time të parë për sezonin 2021 në Adelaide,” tha Barty. “Unë kam kujtime të këndshme nga Adelaide International vitin e kaluar dhe do të jetë shumë mirë të kthehem në gjykatë këtu për një ditë në makinë”.

Kredia e fotografisë: Mark Peterson / Corleve

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu