Roberto Bautista Agut ka kërkuar falje për krahasimin e jetës në karantinën Australian Open me një dënim me burg.

Ne nje intervistë video me Sport5, një reporter e pyeti Bautista Agut nëse mbyllja e karantinës në dhomën e tij të hotelit ndjehej si burg. Bota nr 13 u pajtua duke thënë se jeta karantinë ndihej sikur të ishe në burg.

Më shumë: Bautista Agut thotë se karantina është “Si burg”

Sot, Bautista Agut lëshoi ​​një deklaratë duke kërkuar falje për komentet e tij, të cilat ai tha se ishin bërë në “një bisedë private të marrë jashtë kontekstit”.

“Unë ju kërkoj falje të gjithëve që janë ofenduar nga videoja që u postua për mua kohët e fundit,” tha Bautista Agut në një deklaratë të postuar në Twitter. “Shtë një bisedë private e marrë nga konteksti që fatkeqësisht është lëshuar në media pa dijeninë ose pëlqimin tim.

“Si traineri im, ashtu edhe unë jemi duke ndjekur protokollet e hartuara nga Qeveria Australiane dhe Tenisi Australi për të shmangur çdo rrezik dhe garantuar për të garuar përsëri në një mënyrë të sigurt. Këto janë kohë e vështirë për atletët dhe për shoqërinë në përgjithësi.”

Express Tenisi

Shtatëdhjetë e dy lojtarë po shërbejnë për një karantinë të vështirë dy javore pasi ishin pasagjerë në bordin e një avioni me një rast pozitiv COVID-19. Lojtarët në karantinë e vështirë nuk lejohen të largohen nga dhomat e tyre të hotelit.

CEO i AO Craig Tiley njoftoi planet e turneut për të filluar siç ishte planifikuar në 8 Shkurt.

Kredi fotografike: Lindsey Godwin / Miami Open

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu