Blisters Knock Norrie Out of Madrid

Cameron Norrie’s vrapimi në finalen e Estoril Open erdhi me pasoja të dhimbshme.

Blisters e rrëzuan Norrie nga Mutua Madrid Open sot.

Më shumë: Ramos-Vinolas kryeson Norrie në Finalen e Estoril

Norrie pësoi flluska në këmbë gjatë humbjes së tij të fundit 4-6, 6-3, 7-6 (3) të Estoril ndaj Albert Ramos-Vinolas të Dielën që zgjati dy orë, 45 minuta.

Ramos-Vinolas i mohoi britanikut 25-vjeçar titullin e tij të parë ATP dhe fshikëzat e zgjatura rrëzuan Norrie nga Madridi.

Express Tenisi

Nr 48 i botës u tërhoq para hapjes së tij të planifikuar Mutua Madrid Open vs. Filip Krajinoviç të martën. Ndërkohë, Ramos-Vinolas ishte përsëri në atë përballje me amerikanin Taylor Fritz në hapjen e tij në Madrid.

Kredia e fotove: Millennium Estoril Open Facebook

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu