Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E martë 12 Janar 2021

Cristian Garin po merr një pasim në Australian Open 2021.

Njeriu më i lartë i Kilit postoi në Instagram të Martën se ai kishte dëmtuar kyçin e tij të dorës një javë më parë dhe ai nuk ishte i gatshëm të udhëtonte në Australi pa fizioterapistin e tij për ta ndihmuar atë të shërojë dëmtimin.

Express Tenisi

“Jam shumë i trishtuar kur raportoj se një javë më parë pësova një rënie, e cila më la me shumë dhimbje në kyçin e majtë”, shkroi Garin në Instagram, i cili e quajti dëmtimin një ndrydhje.

“Ka qenë shumë e vështirë për mua të luaj ditët e fundit dhe duke pasur parasysh kufizimet e turneut, ato nuk më lejojnë të udhëtoj me fizioterapistin tim, gjë që e bën të pamundur gjetjen e një shërimi të mirë. Fatkeqësisht nuk do të jem në gjendje të luaj këtë vit në Australi, gjë që është diçka shumë e vështirë për mua ta pranoj. Shpresoj të kthehem në gjendje të mirë dhe me energjinë më të mirë për turneun në Amerikën e Jugut. ”

Të udhëtosh me dikë tjetër përveç një traineri nuk është në tryezë këtë vit me rregulla të rrepta të karantinës së koronavirusit në lojë në Melburn.

Garin, i renditur në 22, është lojtari i tretë në Top 30 që njofton tërheqjen nga Australian Open. Ai bashkohet Roger Federer dhe John Isner.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu