Brady mbi Qenien Supreme të Sportit

Jennifer Brady tregoi një sens qiellor të humorit pas humbjes së saj të fundit Australian Open ndaj Naomi Osaka.

E pyetur për të identifikuar “cilësinë magjike” që zotëron Osaka që e ndihmoi atë të fitojë katër Grand Slams, Brady tha se japonezja 23-vjeçare është dominuese, jo hyjnore.

Më shumë: Osaka mund Brady për Titullin e Katërt të Slamit

Qenia supreme e këtij sporti është Serena, bëri shaka Brady.

“Unë nuk mendoj se ka diçka që është e paprekshme për të,” tha Brady pas humbjes së saj 6-4, 6-3. “Unë mendoj, ju e dini, ajo është njerëzore, si ne të tjerët në këtë dhomë. Ajo thjesht nxjerr më të mirën në momentet e mëdha dhe, po, ajo është padyshim – siç thatë ju, ajo ka fituar katër tituj Grand Slam. Ajo e di çfarë po bën atje.

“Ajo është e sigurt në vetvete, në lojën e saj, në ekipin e saj. Por unë nuk mendoj, ti e di, ajo është Zot (duke qeshur). Unë mendoj se mbase Serena është (duke qeshur). Ndoshta ajo do të arrijë atje, nuk e di. Dua të them, padyshim që ajo është një teniste e shkëlqyer, por mbase ne nuk jemi aq të ndryshëm … “

Kredi për fotografi: Australian Open Facebook

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu